Residence: Diferență între versiuni
Goya (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
Goya (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
Linia 166: | Linia 166: | ||
|12.000 | |12.000 | ||
|1.700 | |1.700 | ||
|85[[File:good_crystal_small.png| | |85[[File:good_crystal_small.png|Cristal]] 80[[File:good_scrolls_small.png|Pergamente]] 90[[File:good_silk_small.png|Mătase]] | ||
|20 | |20 | ||
|811/h | |811/h | ||
Linia 177: | Linia 177: | ||
|13.000 | |13.000 | ||
|1.900 | |1.900 | ||
|40[[File:good_elixir_small.png|Elixir]] 35[[File:good_magic_dust_small.png| | |40[[File:good_elixir_small.png|Elixir]] 35[[File:good_magic_dust_small.png|Praf magic]] 45[[File:good_gems_small.png|Pietre prețioase]] | ||
|30 | |30 | ||
|905/h | |905/h | ||
Linia 188: | Linia 188: | ||
|31.000 | |31.000 | ||
|3.800 | |3.800 | ||
|65[[File:good_marble_small.png| | |65[[File:good_marble_small.png|Marmură]] 60[[File:good_steel_small.png|Oțel]] 70[[File:good_planks_small.png|Cherestea]] | ||
|30 | |30 | ||
|1.000/h | |1.000/h | ||
Linia 199: | Linia 199: | ||
|31.000 | |31.000 | ||
|3.800 | |3.800 | ||
|110[[File:good_crystal_small.png| | |110[[File:good_crystal_small.png|Cristal]] 115[[File:good_scrolls_small.png|Pergamente]] 100[[File:good_silk_small.png|Mătase]] | ||
|40 | |40 | ||
|1.142/h | |1.142/h | ||
Linia 210: | Linia 210: | ||
|0 | |0 | ||
|800 | |800 | ||
|149[[File:good_elixir_small.png|Elixir]] 140[[File:good_magic_dust_small.png| | |149[[File:good_elixir_small.png|Elixir]] 140[[File:good_magic_dust_small.png|Praf magic]] 155[[File:good_gems_small.png|Pietre prețioase]] | ||
|40 | |40 | ||
|1.272/h | |1.272/h | ||
Linia 221: | Linia 221: | ||
|58.000 | |58.000 | ||
|6.700 | |6.700 | ||
|145[[File:good_marble_small.png| | |145[[File:good_marble_small.png|Marmură]] 140[[File:good_steel_small.png|Oțel]] 135[[File:good_planks_small.png|Cherestea]] | ||
|40 | |40 | ||
|1.391/h | |1.391/h | ||
Linia 232: | Linia 232: | ||
|7.000 | |7.000 | ||
|1.700 | |1.700 | ||
|203[[File:good_elixir_small.png|Elixir]] 220[[File:good_magic_dust_small.png| | |203[[File:good_elixir_small.png|Elixir]] 220[[File:good_magic_dust_small.png|Praf magic]] 198[[File:good_gems_small.png|Pietre prețioase]] | ||
|50 | |50 | ||
|1.500/h | |1.500/h | ||
Linia 243: | Linia 243: | ||
|53.600 | |53.600 | ||
|6.690 | |6.690 | ||
|380[[File:good_crystal_small.png| | |380[[File:good_crystal_small.png|Cristal]] 390[[File:good_scrolls_small.png|Pergamente]] 400[[File:good_silk_small.png|Mătase]] | ||
|20 | |20 | ||
|1.680/h | |1.680/h | ||
Linia 254: | Linia 254: | ||
|0 | |0 | ||
|1.800 | |1.800 | ||
|348[[File:good_elixir_small.png|Elixir]] 335[[File:good_magic_dust_small.png| | |348[[File:good_elixir_small.png|Elixir]] 335[[File:good_magic_dust_small.png|Praf magic]] 360[[File:good_gems_small.png|Pietre prețioase]] | ||
|30 | |30 | ||
|1.769/h | |1.769/h | ||
Linia 265: | Linia 265: | ||
|373.000 | |373.000 | ||
|23.100 | |23.100 | ||
|850[[File:Gds1p1.png| | |850[[File:Gds1p1.png|Mărfuri de bază]] 1020[[File:Gds2p2.png|Mărfuri artizanale]] | ||
|40 | |40 | ||
|1.859/h | |1.859/h | ||
Linia 276: | Linia 276: | ||
|312.000 | |312.000 | ||
|16.300 | |16.300 | ||
|1250 [[File:Gds2p1.png| | |1250 [[File:Gds2p1.png|Mărfuri artizanale]] 900[[File:Gds3p1.png|Mărfuri magice]] | ||
|40 | |40 | ||
|1.957/h | |1.957/h | ||
|14h | |14h | ||
|- | |- | ||
|20 [[File:Ch8.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Locuințe în stilul Orcilor | |20 [[File:Ch8.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Locuințe în stilul Orcilor]] | ||
|4X3 | |4X3 | ||
|137 | |137 | ||
Linia 287: | Linia 287: | ||
|546.000 | |546.000 | ||
|31.000 | |31.000 | ||
|1.800[[File:Gds1p2.png| | |1.800[[File:Gds1p2.png|Mărfuri de bază]] 1.300[[File:Gds3p2.png|Mărfuri artizanale]] | ||
|200 | |200 | ||
|3.082/h | |3.082/h | ||
Linia 298: | Linia 298: | ||
|545.000 | |545.000 | ||
|29.700 | |29.700 | ||
|1.600 [[File:Gds2p2.png| | |1.600 [[File:Gds2p2.png|Mărfuri artizanale]] 1.450[[File:Gds3p1.png|Mărfuri magice]] | ||
|150 | |150 | ||
|3.246/h | |3.246/h | ||
Linia 309: | Linia 309: | ||
|589.000 | |589.000 | ||
|32.800 | |32.800 | ||
|1.600 [[File:Gds1p2.png| | |1.600 [[File:Gds1p2.png|Mărfuri de bază]] 1.800[[File:Gds2.png|Mărfuri artizanale]] | ||
1.800[[File:Gds3p1.png| | 1.800[[File:Gds3p1.png|Mărfuri magice]] | ||
|190 | |190 | ||
|3.425/h | |3.425/h | ||
Linia 321: | Linia 321: | ||
|614.000 | |614.000 | ||
|34.000 | |34.000 | ||
|2.000 [[File:Gds1.png| | |2.000 [[File:Gds1.png|Mărfuri de bază]] 1.750[[File:Gds2p2.png|Mărfuri artizanale]] | ||
1.500[[File:Gds3p2.png| | 1.500[[File:Gds3p2.png|Mărfuri magice]] | ||
|150 | |150 | ||
|3.612/h | |3.612/h | ||
|16h | |16h | ||
|- | |- | ||
|24 [[File:Ch10.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Locuințe în stilul Vrăjitorilor | |24 [[File:Ch10.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Locuințe în stilul Vrăjitorilor în capitolul 10]] | ||
|3x5 | |3x5 | ||
|181 | |181 | ||
Linia 333: | Linia 333: | ||
|800.000 | |800.000 | ||
|44.200 | |44.200 | ||
|2.200 [[File:Gds1p1.png| | |2.200 [[File:Gds1p1.png|Mărfuri de bază]]2.400[[File:Gds2p1.png|Mărfuri artizanale]] | ||
2.100[[File:Gds3.png| | 2.100[[File:Gds3.png|Mărfuri magice]] | ||
|450 | |450 | ||
|4.763/h | |4.763/h | ||
Linia 345: | Linia 345: | ||
|860.000 | |860.000 | ||
|48.200 | |48.200 | ||
|2.200 [[File:Gds1.png| | |2.200 [[File:Gds1.png|Mărfuri de bază]] 1.000[[File:Gds3p2.png|Mărfuri magice]] | ||
1.700[[File:Gds3p1.png| | 1.700[[File:Gds3p1.png|Mărfuri magice]] | ||
|170 | |170 | ||
|5.023/h | |5.023/h | ||
Linia 357: | Linia 357: | ||
|1.080.000 | |1.080.000 | ||
|68.200 | |68.200 | ||
|1.200[[File:Gds1p1.png| | |1.200[[File:Gds1p1.png|Mărfuri de bază]] 2.000[[File:Gds1p2.png|Mărfuri de bază]] 2.700[[File:Gds2.png|Mărfuri artizanale]] | ||
|180 | |180 | ||
|5.302/h | |5.302/h | ||
Linia 368: | Linia 368: | ||
|920.000 | |920.000 | ||
|50.200 | |50.200 | ||
|3.700[[File:Gds1p1.png| | |3.700[[File:Gds1p1.png|Mărfuri de bază]] 3.000[[File:Gds2p2.png|Mărfuri artizanale]] 2.700[[File:Gds3p2.png|Mărfuri artizanale]] | ||
|200 | |200 | ||
|5.611/h | |5.611/h | ||
Linia 416: | Linia 416: | ||
|7.399/h | |7.399/h | ||
|20h | |20h | ||
|- | |||
|32 [[File:Ch14.png| Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Locuință evoluată 1 și 2 în capitolul 14]] | |||
|5x3 | |||
|49 | |||
|19h 08m | |||
|1.140.000 | |||
|60.000 | |||
|5.300[[File:Gds1p1.png|Mărfuri de bază]] 5.000[[File:Gds2p1.png |Mărfuri artizanale]] 4.200[[File:Gds3.png|Mărfuri magice]] | |||
|100 | |||
|7.463/h | |||
|20h 30m | |||
|- | |||
|33 | |||
|5x3 | |||
|150 | |||
|19h 15m | |||
|1.190.000 | |||
|63.000 | |||
|5.400[[File:Gds1p2.png|Mărfuri de bază]] 5.600[[File:Gds2p2.png|Mărfuri artizanale]] 4.500[[File:Gds3p2.png|Mărfuri magice]] | |||
|400 | |||
|7.761/h | |||
|21h | |||
|} | |} | ||
Linia 532: | Linia 554: | ||
|19.000 | |19.000 | ||
|2.600 | |2.600 | ||
|100[[File:good_crystal_small.png| | |100[[File:good_crystal_small.png|Cristal]] 110[[File:good_scrolls_small.png|Pergamente]] 95[[File:good_silk_small.png|Mătase]] | ||
|150 | |150 | ||
|1.088/h | |1.088/h | ||
Linia 543: | Linia 565: | ||
|12.000 | |12.000 | ||
|1.900 | |1.900 | ||
|60[[File:good_elixir_small.png|Elixir]] 65[[File:good_magic_dust_small.png| | |60[[File:good_elixir_small.png|Elixir]] 65[[File:good_magic_dust_small.png|Praf magic]] 55[[File:good_gems_small.png|Pietre prețioase]] | ||
|40 | |40 | ||
|1.157/h | |1.157/h | ||
Linia 554: | Linia 576: | ||
|42.000 | |42.000 | ||
|5.100 | |5.100 | ||
|90[[File:good_marble_small.png| | |90[[File:good_marble_small.png|Marmură]] 70[[File:good_steel_small.png|Oțel]] 95[[File:good_planks_small.png|Cherestea]] | ||
|40 | |40 | ||
|1.300/h | |1.300/h | ||
Linia 565: | Linia 587: | ||
|41.000 | |41.000 | ||
|5.100 | |5.100 | ||
|160[[File:good_crystal_small.png| | |160[[File:good_crystal_small.png|Cristal]] 150[[File:good_scrolls_small.png|Pergamente]] 165[[File:good_silk_small.png|Mătase]] | ||
|40 | |40 | ||
|1.523/h | |1.523/h | ||
Linia 576: | Linia 598: | ||
|0 | |0 | ||
|1.100 | |1.100 | ||
|203[[File:good_elixir_small.png|Elixir]] 196[[File:good_magic_dust_small.png| | |203[[File:good_elixir_small.png|Elixir]] 196[[File:good_magic_dust_small.png|Praf magic]] 207[[File:good_gems_small.png|Pietre prețioase]] | ||
|50 | |50 | ||
|1.636/h | |1.636/h | ||
Linia 587: | Linia 609: | ||
|79.000 | |79.000 | ||
|9.200 | |9.200 | ||
|190[[File:good_marble_small.png| | |190[[File:good_marble_small.png|Marmură]] 200[[File:good_steel_small.png|Oțel]] 180[[File:good_planks_small.png|Cherestea]] | ||
|60 | |60 | ||
|1.826/h | |1.826/h | ||
Linia 598: | Linia 620: | ||
|10.000 | |10.000 | ||
|3.000 | |3.000 | ||
|265[[File:good_elixir_small.png|Elixir]] 275[[File:good_magic_dust_small.png| | |265[[File:good_elixir_small.png|Elixir]] 275[[File:good_magic_dust_small.png|Praf magic]] 270[[File:good_gems_small.png|Pietre prețioase]] | ||
|70 | |70 | ||
|2.083/h | |2.083/h | ||
Linia 609: | Linia 631: | ||
|73.000 | |73.000 | ||
|9.000 | |9.000 | ||
|450[[File:good_crystal_small.png| | |450[[File:good_crystal_small.png|Cristal]] 460[[File:good_scrolls_small.png|Pergamente]] 470[[File:good_silk_small.png|Mătase]] | ||
|20 | |20 | ||
|2.160/h | |2.160/h | ||
Linia 620: | Linia 642: | ||
|9.000 | |9.000 | ||
|3.300 | |3.300 | ||
|410[[File:good_elixir_small.png|Elixir]] 432[[File:good_magic_dust_small.png| | |410[[File:good_elixir_small.png|Elixir]] 432[[File:good_magic_dust_small.png|Praf magic]] 420[[File:good_gems_small.png|Pietre prețioase]] | ||
|30 | |30 | ||
|2.230/h | |2.230/h | ||
Linia 631: | Linia 653: | ||
|469.000 | |469.000 | ||
|29.200 | |29.200 | ||
|1.000[[File:Gds1p1.png| | |1.000[[File:Gds1p1.png|Mărfuri de bază]] 1.200[[File:Gds2p2.png|Mărfuri artizanale]] | ||
|30 | |30 | ||
|2.340/h | |2.340/h | ||
Linia 642: | Linia 664: | ||
|395.000 | |395.000 | ||
|20.800 | |20.800 | ||
|1.500[[File:Gds2p1.png| | |1.500[[File:Gds2p1.png|Mărfuri artizanale]] 1.100[[File:Gds3p1.png|Mărfuri magice]] | ||
|40 | |40 | ||
|2.457/h | |2.457/h | ||
|14h | |14h | ||
|- | |- | ||
|20 [[File:Ch8.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Locuințe în stilul Orcilor | |20 [[File:Ch8.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Locuințe în stilul Orcilor]] | ||
|4X3 | |4X3 | ||
|85 | |85 | ||
Linia 653: | Linia 675: | ||
|546.000 | |546.000 | ||
|31.000 | |31.000 | ||
|1.800[[File:Gds1p2.png| | |1.800[[File:Gds1p2.png|Mărfuri de bază]] 1.300[[File:Gds3p2.png|Mărfuri artizanale]] | ||
|70 | |70 | ||
|3.103/h | |3.103/h | ||
Linia 664: | Linia 686: | ||
|545.000 | |545.000 | ||
|29.700 | |29.700 | ||
|1.600 [[File:Gds2p2.png| | |1.600 [[File:Gds2p2.png|Mărfuri artizanale]] 1.450[[File:Gds3p1.png|Mărfuri magice]] | ||
|150 | |150 | ||
|3.266/h | |3.266/h | ||
Linia 675: | Linia 697: | ||
|589.000 | |589.000 | ||
|32.800 | |32.800 | ||
|1.600 [[File:Gds1p2.png| | |1.600 [[File:Gds1p2.png|Mărfuri de bază]] 1.800[[File:Gds2.png|Mărfuri artizanale]] | ||
1.300[[File:Gds3p1.png| | 1.300[[File:Gds3p1.png|Mărfuri magice]] | ||
|190 | |190 | ||
|3.445/h | |3.445/h | ||
Linia 687: | Linia 709: | ||
|615.000 | |615.000 | ||
|34.000 | |34.000 | ||
|2.000 [[File:Gds1.png| | |2.000 [[File:Gds1.png|Mărfuri de bază]] 1.750[[File:Gds2p2.png|Mărfuri artizanale]] | ||
1.500[[File:Gds3p2.png| | 1.500[[File:Gds3p2.png|Mărfuri magice]] | ||
|110 | |110 | ||
|3.631/h | |3.631/h | ||
|16h | |16h | ||
|- | |- | ||
|24 [[File:Ch10.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Locuințe în stilul Vrăjitorilor | |24 [[File:Ch10.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Locuințe în stilul Vrăjitorilor în capitolul 10]] | ||
|3x5 | |3x5 | ||
|181 | |181 | ||
Linia 699: | Linia 721: | ||
|800.000 | |800.000 | ||
|44.200 | |44.200 | ||
|2.200 [[File:Gds1.png| | |2.200 [[File:Gds1.png|Mărfuri de bază]]2.400[[File:Gds2.png|Mărfuri artizanale]] | ||
2.100[[File:Gds3p1.png| | 2.100[[File:Gds3p1.png|Mărfuri magice]] | ||
|450 | |450 | ||
|4.763/h | |4.763/h | ||
Linia 711: | Linia 733: | ||
|860.000 | |860.000 | ||
|48.200 | |48.200 | ||
|2.200 [[File:Gds1.png| | |2.200 [[File:Gds1.png|Mărfuri de bază]] 1.000[[File:Gds3p2.png|Mărfuri magice]] | ||
1.700[[File:Gds3p2.png| | 1.700[[File:Gds3p2.png|Mărfuri magice]] | ||
|170 | |170 | ||
|5.023/h | |5.023/h | ||
Linia 723: | Linia 745: | ||
|1.080.000 | |1.080.000 | ||
|68.200 | |68.200 | ||
|1.200[[File:Gds1p1.png| | |1.200[[File:Gds1p1.png|Mărfuri de bază]] 2.000[[File:Gds1p2.png|Mărfuri de bază]] 2.700[[File:Gds2.png|Mărfuri artizanale]] | ||
|180 | |180 | ||
|5.302/h | |5.302/h | ||
Linia 734: | Linia 756: | ||
|920.000 | |920.000 | ||
|50.200 | |50.200 | ||
|3.700[[File:Gds1p1.png| | |3.700[[File:Gds1p1.png|Mărfuri de bază]] 3.000[[File:Gds2p2.png|Mărfuri artizanale]] 2.700[[File:Gds3p2.png|Mărfuri artizanale]] | ||
|200 | |200 | ||
|5.611/h | |5.611/h | ||
Linia 782: | Linia 804: | ||
|7.399/h | |7.399/h | ||
|20h | |20h | ||
|- | |||
|32 [[File:Ch14.png| Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Locuință evoluată 1 și 2 în capitolul 14]] | |||
|5x3 | |||
|49 | |||
|19h 08m | |||
|1.140.000 | |||
|60.000 | |||
|5.300[[File:Gds1p1.png|Mărfuri de bază]] 5.000[[File:Gds2p1.png |Mărfuri artizanale]] 4.200[[File:Gds3.png|Mărfuri magice]] | |||
|100 | |||
|7.463/h | |||
|20h 30m | |||
|- | |||
|33 | |||
|5x3 | |||
|150 | |||
|19h 15m | |||
|1.190.000 | |||
|63.000 | |||
|5.400[[File:Gds1p2.png|Mărfuri de bază]] 5.600[[File:Gds2p2.png|Mărfuri artizanale]] 4.500[[File:Gds3p2.png|Mărfuri magice]] | |||
|400 | |||
|7.761/h | |||
|21h | |||
|} | |} | ||
Linia 859: | Linia 903: | ||
|[[File:R_Elves_Residential_30.png|120px]] | |[[File:R_Elves_Residential_30.png|120px]] | ||
|- | |- | ||
! | !Nivel 31 | ||
! | !Nivel 32 | ||
! | !Nivel 33 | ||
! | ! | ||
! | ! | ||
|- | |- | ||
|[[File:R_Elves_Residential_31.png|120px]] | |[[File:R_Elves_Residential_31.png|120px]] | ||
| | |[[File:Elves_Residential_32.png|120px]] | ||
| | |[[File:Elves_Residential_33.png|120px]] | ||
| | | | ||
| | | | ||
Linia 948: | Linia 992: | ||
|[[File:R_Humans_Residential_30.png|120px]] | |[[File:R_Humans_Residential_30.png|120px]] | ||
|- | |- | ||
! | !Nivel 31 | ||
! | !Nivel 32 | ||
! | !Nivel 33 | ||
! | ! | ||
! | ! | ||
|- | |- | ||
|[[File:R_Humans_Residential_31.png|120px]] | |[[File:R_Humans_Residential_31.png|120px]] | ||
| | |[[File:Humans_Residential_32.png|120px]] | ||
| | |[[File:Humans_Residential_33.png|120px]] | ||
| | | | ||
| | | |
Versiunea de la data 15 februarie 2019 17:01
|
Locuință
Scop
Pentru a crește populația în orașul tău, va trebui să construiești Locuințe. Populația va trăi în ele și le poți vizita în mod regulat pentru a colecta monede ca impozite.
Locuințele îți oferă două caracteristici foarte importante ale jocului: populația și monedele.
Populația este asigurată de Locuințe. Cu cât nivelul unei locuințe este mai mare, cu atât mai multă populație oferă. Este nevoie de populație pentru construirea și modernizarea de noi clădiri nerezidențiale.
Populația arătată pe bara de sus este "Populația disponibilă" și reprezintă diferența dintre "Populația totală" și "Populația care lucrează".
- Populația totală este suma populației generată de către toate locuințele din oraș
- Populația care lucrează este suma populației utilizată în toate clădirile nerezidențiale
Monedele sunt produse în mod automat în timp de către Locuințe fără a fi nevoie de comandă.. Vei avea nevoie doar să faci clic pe clădire pentru a colecta monedele și a le stoca în visterie. Monedele sunt disponibile numai după ce au fost colectate!
Ține minte să păstrezi monedele echilibrat! Ele pot fi colectate doar dacă visteria nu este plină. După, sau în cazul în care acest lucru se întâmplă, trebuie să consumi monede pentru a putea colecta altele. Odată ce visteria este plină, vei vedea cantitatea de monede din visterie pe fond roșu, iar monedele de deasupra Locuințelor se vor transforma în gri.
Deblocarea tehnologiilor, construcțiile, producția de mărfuri, modernizarea clădirilor și expedierea iscoadelor pe Harta Lumii necesită monede.
Sugestie: Dacă visteria devine plină, poate dorești să vizitezi Negustorul și să consumi câteva în magazinul en-gros. Sau poți face modernizarea Primăriei pentru a avea o visterie mai mare. |
Cerințe
Poți construi o Locuință prin intermediul meniului Clădiri. Este nevoie de o conexiune prin stradă la Primărie. Acesta poate fi mutată, vândută, reconstruită și modernizată.
Modernizare
Modernizarea unei Locuințe la nivelul următor va crește:
- Cantitatea de monede produse pe unitatea de timp. Deci producția va fi mai eficientă!
- Numărul populației. Populația este foarte importantă, deoarece este necesară pentru construirea și modernizarea de noi clădiri nerezidențiale.
Privire generală Locuințe