Armory: Diferență între versiuni
Linia 23: | Linia 23: | ||
====Depozit de arme Elfi==== | ====Depozit de arme Elfi==== | ||
{| style="text-align: center" | {| style="text-align: center" | ||
!colspan=" | !colspan="11"|Informații Depozit de arme Elfi | ||
|- | |- | ||
|Nivel | |Nivel | ||
|colspan="4"|Cerințe | |colspan="4"|Cerințe | ||
|colspan="2"|Costuri | |colspan="2"|Costuri | ||
|colspan=" | |colspan="2"|Beneficii | ||
|- | |- | ||
|[[File:Level small.png|Level]] | |[[File:Level small.png|Level]] | ||
Linia 38: | Linia 38: | ||
|[[File:supply_small.png|Supplies]] | |[[File:supply_small.png|Supplies]] | ||
|[[File:Armory_training_size.png|Training Size]] | |[[File:Armory_training_size.png|Training Size]] | ||
|[[File:Orcs.png|20px|Orcs per day]] | |||
|- | |- | ||
|1 | |1 | ||
Linia 47: | Linia 48: | ||
|34 | |34 | ||
|1 | |1 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|2 | |2 | ||
Linia 56: | Linia 58: | ||
|310 | |310 | ||
|2 | |2 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|3 | |3 | ||
Linia 65: | Linia 68: | ||
|760 | |760 | ||
|3 | |3 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|4 | |4 | ||
Linia 74: | Linia 78: | ||
|1.260 | |1.260 | ||
|4 | |4 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|5 [[File:Advanced_buildings.png|14px|For this level on you will need to research the Advanced Armory]] | |5 [[File:Advanced_buildings.png|14px|For this level on you will need to research the Advanced Armory]] | ||
Linia 83: | Linia 88: | ||
|3.900 | |3.900 | ||
|10 | |10 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|6 | |6 | ||
Linia 92: | Linia 98: | ||
|4.650 | |4.650 | ||
|11 | |11 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|7 | |7 | ||
Linia 101: | Linia 108: | ||
|5.750 | |5.750 | ||
|12 | |12 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|8 | |8 | ||
Linia 110: | Linia 118: | ||
|7.170 | |7.170 | ||
|13 | |13 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|9 [[File:Superior_Buildings.png|25px|For this level on you will need to research the Superior Armory]] | |9 [[File:Superior_Buildings.png|25px|For this level on you will need to research the Superior Armory]] | ||
Linia 119: | Linia 128: | ||
|15.900 | |15.900 | ||
|24 | |24 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|10 | |10 | ||
Linia 128: | Linia 138: | ||
|18.600 | |18.600 | ||
|25 | |25 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|11 | |11 | ||
Linia 137: | Linia 148: | ||
|21.000 | |21.000 | ||
|26 | |26 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|12 | |12 | ||
Linia 146: | Linia 158: | ||
|24.800 | |24.800 | ||
|27 | |27 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|13 | |13 | ||
Linia 155: | Linia 168: | ||
|29.400 | |29.400 | ||
|28 | |28 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|14 | |14 | ||
Linia 164: | Linia 178: | ||
|34.300 | |34.300 | ||
|29 | |29 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|15 | |15 | ||
Linia 173: | Linia 188: | ||
|39.600 | |39.600 | ||
|30 | |30 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|16 [[File:Dwarves_ico.png|15px|For this level on you will need to research the Dwarven Style Armory]] | |16 [[File:Dwarves_ico.png|15px|For this level on you will need to research the Dwarven Style Armory]] | ||
Linia 182: | Linia 198: | ||
|65.800 | |65.800 | ||
|41 | |41 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|17 | |17 | ||
Linia 191: | Linia 208: | ||
|82.900 | |82.900 | ||
|44 | |44 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|18 [[File:Fairies_ico.png|15px|For this level on you will need to research the Fairy Style Armory]] | |18 [[File:Fairies_ico.png|15px|For this level on you will need to research the Fairy Style Armory]] | ||
Linia 200: | Linia 218: | ||
|73.000 | |73.000 | ||
|46 | |46 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|19 | |19 | ||
Linia 209: | Linia 228: | ||
|82.000 | |82.000 | ||
|48 | |48 | ||
| | |||
|- | |||
|20 [[File:Orcs.png|15px|For this level on you will need to research the Armory(Breeding Grounds)]] | |||
|5X5 | |||
|295 | |||
|795 | |||
|6h 28m | |||
|350.000 | |||
|90.000 | |||
|69 | |||
|380 | |||
|- | |||
|21 | |||
|5X5 | |||
|105 | |||
|235 | |||
|6h 43m | |||
|380.000 | |||
|98.000 | |||
|74 | |||
|420 | |||
|- | |||
|22 | |||
|5X5 | |||
|115 | |||
|278 | |||
|6h 57m | |||
|410.000 | |||
|107.000 | |||
|80 | |||
|470 | |||
|- | |||
|23 | |||
|5X5 | |||
|127 | |||
|299 | |||
|7h 09m | |||
|450.000 | |||
|115.000 | |||
|87 | |||
|520 | |||
|} | |||
====Depozit de arme Oameni==== | |||
{| style="text-align: center" | |||
!colspan="11"|Informații Depozit de arme Oameni | |||
|- | |||
|Nivel | |||
|colspan="4"|Cerințe | |||
|colspan="2"|Costuri | |||
|colspan="2"|Beneficii | |||
|- | |||
|[[File:Level small.png|Level]] | |||
|[[File:field_small.png|Size]] | |||
|[[File:Population small humans.png|Population]] | |||
|[[File:culture_icon.png|Culture]] | |||
|[[File:time_small.png|Construction Time]] | |||
|[[File:coin_small.png|Coins]] | |||
|[[File:supply_small.png|Supplies]] | |||
|[[File:Armory_training_size.png|Training Size]] | |||
|[[File:Orcs.png|20px|Orcs per day]] | |||
|- | |||
|1 | |||
|2X2 | |||
|18 | |||
|0 | |||
|1m | |||
|600 | |||
|39 | |||
|1 | |||
| | |||
|- | |||
|2 | |||
|2X2 | |||
|3 | |||
|11 | |||
|28m | |||
|1.000 | |||
|330 | |||
|2 | |||
| | |||
|- | |||
|3 | |||
|2X2 | |||
|3 | |||
|16 | |||
|1h 13m | |||
|2.400 | |||
|790 | |||
|3 | |||
| | |||
|- | |||
|4 | |||
|2X2 | |||
|3 | |||
|23 | |||
|1h 31m | |||
|3.900 | |||
|1.280 | |||
|4 | |||
| | |||
|- | |||
|5 [[File:Advanced_buildings.png|14px|For this level on you will need to research the Advanced Armory]] | |||
|3x3 | |||
|42 | |||
|132 | |||
|1h 53m | |||
|10.900 | |||
|3.600 | |||
|10 | |||
| | |||
|- | |||
|6 | |||
|3x3 | |||
|9 | |||
|25 | |||
|2h 19m | |||
|13.900 | |||
|4.450 | |||
|11 | |||
| | |||
|- | |||
|7 | |||
|3x3 | |||
|10 | |||
|25 | |||
|2h 50m | |||
|18.800 | |||
|5.900 | |||
|12 | |||
| | |||
|- | |||
|8 | |||
|3x3 | |||
|9 | |||
|25 | |||
|2h 56m | |||
|23.600 | |||
|7.300 | |||
|13 | |||
| | |||
|- | |||
|9 [[File:Superior_Buildings.png|25px|For this level on you will need to research the Superior Armory]] | |||
|4X4 | |||
|107 | |||
|258 | |||
|3h 31m | |||
|49.000 | |||
|15.700 | |||
|24 | |||
| | |||
|- | |||
|10 | |||
|4X4 | |||
|31 | |||
|44 | |||
|3h 38m | |||
|56.200 | |||
|17.400 | |||
|25 | |||
| | |||
|- | |||
|11 | |||
|4X4 | |||
|31 | |||
|46 | |||
|3h 45m | |||
|69.900 | |||
|21.300 | |||
|26 | |||
| | |||
|- | |||
|12 | |||
|4X4 | |||
|32 | |||
|46 | |||
|3h 51m | |||
|84.700 | |||
|25.100 | |||
|27 | |||
| | |||
|- | |||
|13 | |||
|4X4 | |||
|39 | |||
|46 | |||
|3h 56m | |||
|101.000 | |||
|29.800 | |||
|28 | |||
| | |||
|- | |||
|14 | |||
|4X4 | |||
|47 | |||
|48 | |||
|4h 01m | |||
|119.000 | |||
|34.600 | |||
|29 | |||
| | |||
|- | |||
|15 | |||
|4X4 | |||
|55 | |||
|47 | |||
|4h 06m | |||
|138.000 | |||
|39.900 | |||
|30 | |||
| | |||
|- | |||
|16 [[File:Dwarves_ico.png|15px|For this level on you will need to research the Dwarven Style Armory]] | |||
|4X5 | |||
|156 | |||
|401 | |||
|5h 13m | |||
|224.000 | |||
|65.800 | |||
|41 | |||
| | |||
|- | |||
|17 | |||
|4X5 | |||
|37 | |||
|135 | |||
|5h 19m | |||
|278.000 | |||
|82.900 | |||
|44 | |||
| | |||
|- | |||
|18 [[File:Fairies_ico.png|15px|For this level on you will need to research the Fairy Style Armory]] | |||
|3X6 | |||
|32 | |||
|67 | |||
|5h 54m | |||
|290.000 | |||
|73.000 | |||
|46 | |||
| | |||
|- | |||
|19 | |||
|3X6 | |||
|33 | |||
|84 | |||
|6h 12m | |||
|320.000 | |||
|82.000 | |||
|48 | |||
| | |||
|- | |||
|20 [[File:Orcs.png|15px|For this level on you will need to research the Armory(Breeding Grounds)]] | |||
|5X5 | |||
|295 | |||
|795 | |||
|6h 28m | |||
|350.000 | |||
|90.000 | |||
|69 | |||
|380 | |||
|- | |||
|21 | |||
|5X5 | |||
|105 | |||
|235 | |||
|6h 43m | |||
|380.000 | |||
|98.000 | |||
|74 | |||
|420 | |||
|- | |||
|22 | |||
|5X5 | |||
|115 | |||
|278 | |||
|6h 57m | |||
|410.000 | |||
|107.000 | |||
|80 | |||
|470 | |||
|- | |||
|23 | |||
|5X5 | |||
|127 | |||
|299 | |||
|7h 09m | |||
|450.000 | |||
|115.000 | |||
|87 | |||
|520 | |||
|} | |} | ||
Versiunea de la data 23 iulie 2016 20:11
|
Depozit de arme
Scop
Depozitul de arme este o clădire militară care poate fi găsită în meniul clădirilor în fila “Militare”.
Scopul aceste clădiri este de a crește mărimea numărului de bază de instruire în cazarmă. Cu cât ai mai multe depozite de arme, cu atât vei fi în stare să instruiești mai multe unități simultan, în spațiile de instrucție. Asta înseamnă că va trebui să umpli mai rar spațiile de instruire și poți produce mai multe unități de exemplu peste noapte.
Cerințe
Atât timp cât ai resursele de care ai nevoie, poți construi depozitul de arme, imediat ce l-ai deblocat în meniul de cercetare. Are nevoie de o stradă conectată la primărie, poate fi vândută, reconstruită sau modernizată.
Modernizare
Fiecare depozit de arme nou sau fiecare modernizare a depozitului de arme va crește numărul de bază de instruire în cazarmă.