Tabăra mercenarilor: Diferență între versiuni
Goya (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
Goya (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
Linia 28: | Linia 28: | ||
=== Privire generală Tabăra mercenarilor === | === Privire generală Tabăra mercenarilor === | ||
{| style="text-align: center" | {| style="text-align: center" | ||
!colspan=" | !colspan="11"|Informații despre Tabăra mercenarilor | ||
|- | |- | ||
|Nivel | |Nivel | ||
|colspan="4"|Cerințe | |colspan="4"|Cerințe | ||
|colspan=" | |colspan="3"|Costuri | ||
|colspan="1"|Beneficii | |colspan="1"|Beneficii | ||
|- | |- | ||
Linia 42: | Linia 42: | ||
|[[File:coin_small.png|Monede]] | |[[File:coin_small.png|Monede]] | ||
|[[File:supply_small.png|Unelte]] | |[[File:supply_small.png|Unelte]] | ||
|[[File:goods_small.png|Mărfuri adiționale]] | |||
|[[File:time_small.png|Timp instruire]] | |[[File:time_small.png|Timp instruire]] | ||
|- | |- | ||
Linia 51: | Linia 52: | ||
|700k | |700k | ||
|68k | |68k | ||
| | |||
|59 | |59 | ||
|- | |- | ||
Linia 60: | Linia 62: | ||
|870k | |870k | ||
|85k | |85k | ||
| | |||
|71 | |71 | ||
|- | |- | ||
Linia 69: | Linia 72: | ||
|1050k | |1050k | ||
|103k | |103k | ||
| | |||
|84 | |84 | ||
|- | |- | ||
Linia 78: | Linia 82: | ||
|1230k | |1230k | ||
|120k | |120k | ||
| | |||
|98 | |98 | ||
|- | |- | ||
Linia 87: | Linia 92: | ||
|1400k | |1400k | ||
|137k | |137k | ||
| | |||
|113 | |113 | ||
|- | |- | ||
Linia 96: | Linia 102: | ||
|1580k | |1580k | ||
|154k | |154k | ||
| | |||
|129 | |129 | ||
|- | |- | ||
Linia 105: | Linia 112: | ||
|1760k | |1760k | ||
|172k | |172k | ||
| | |||
|146 | |146 | ||
|- | |- | ||
Linia 114: | Linia 122: | ||
|1940k | |1940k | ||
|189k | |189k | ||
| | |||
|164 | |164 | ||
|- | |- | ||
Linia 123: | Linia 132: | ||
|2100k | |2100k | ||
|210k | |210k | ||
| | |||
|184 | |184 | ||
|- | |- | ||
Linia 132: | Linia 142: | ||
|2300k | |2300k | ||
|220k | |220k | ||
| | |||
|200 | |200 | ||
|- | |- | ||
Linia 141: | Linia 152: | ||
|2500k | |2500k | ||
|240k | |240k | ||
| | |||
|230 | |230 | ||
|- | |- | ||
Linia 150: | Linia 162: | ||
|2600k | |2600k | ||
|260k | |260k | ||
| | |||
|250 | |250 | ||
|- | |- | ||
Linia 159: | Linia 172: | ||
|2800 K | |2800 K | ||
|280 K | |280 K | ||
| | |||
|270 | |270 | ||
|- | |- | ||
Linia 168: | Linia 182: | ||
|3000 K | |3000 K | ||
|290 K | |290 K | ||
| | |||
|300 | |300 | ||
|- | |- | ||
Linia 177: | Linia 192: | ||
|3200 K | |3200 K | ||
|310 K | |310 K | ||
| | |||
|320 | |320 | ||
|- | |- | ||
Linia 186: | Linia 202: | ||
|3300 K | |3300 K | ||
|330 K | |330 K | ||
| | |||
|350 | |350 | ||
|- | |||
|17 [[File:Ch15.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Tabăra diversificată a mercenarilor, în capitolul 15]] | |||
|5x5 | |||
|821 | |||
|2394 | |||
|42h | |||
|30.000 K | |||
|1800 K | |||
|50K[[File:Gr9_sillysoap.png|25px|Săpun caraghios]] <br> 30K[[File:Orcs.png|20px|Orci]] | |||
|385 | |||
|- | |||
|18 | |||
|5x5 | |||
|942 | |||
|2875 | |||
|45h | |||
|32.000 K | |||
|2.000 K | |||
|57.5K[[File:Gr9_sillysoap.png|25px|Săpun caraghios]] <br> 65K [[File:Orcs.png|20px|Orci]] | |||
|405 | |||
|- | |||
|19 | |||
|5x5 | |||
|1081 | |||
|3454 | |||
|45h | |||
|35.000 K | |||
|2.300 K | |||
|65K[[File:Gr9_sillysoap.png|25px|Săpun caraghios]] <br> 70K [[File:Orcs.png|20px|Orci]] | |||
|425 | |||
|- | |||
|20 | |||
|5x5 | |||
|1240 | |||
|4149 | |||
|51h | |||
|37.000 K | |||
|2.500 K | |||
|65K[[File:Gr9_sillysoap.png|25px|Săpun caraghios]] <br> 80K [[File:Orcs.png|20px|Orci]] | |||
|450 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Linia 232: | Linia 289: | ||
|[[File:_0034_M_Fairies_Barracks_15_0000.png|center|120px]] | |[[File:_0034_M_Fairies_Barracks_15_0000.png|center|120px]] | ||
|[[File:_0035_M_Fairies_Barracks_16_0000.png|center|120px]] | |[[File:_0035_M_Fairies_Barracks_16_0000.png|center|120px]] | ||
|- | |||
!Nivel 17 | |||
!Nivel 18 | |||
!Nivel 19 | |||
!Nivel 20 | |||
|- | |||
|[[File:M_Fairies_Barracks_17.png|center|120px]] | |||
|[[File:M_Fairies_Barracks_18.png|center|120px]] | |||
|[[File:M_Fairies_Barracks_19.png|center|120px]] | |||
|[[File:M_Fairies_Barracks_20.png|center|120px]] | |||
|- | |- | ||
|colspan="6" style="font-size:12px;text-align:center;"|Clic pe fiecare nivel al clădirii pentru a vedea imaginea mărită. | |colspan="6" style="font-size:12px;text-align:center;"|Clic pe fiecare nivel al clădirii pentru a vedea imaginea mărită. | ||
|} | |} |
Versiunea de la data 13 octombrie 2019 11:03
|
Tabăra mercenarilor
Scop
Această clădire îți permite să instruiești noi unități speciale care pot fi deblocate în capitolul VII, după ce ai adus zânele înapoi la viață. Nivelurile clădirii reduc timpul de instruire pentru noi unitati. În Tabăra mercenarilor poți produce acum cinci tipuri de unități: Magul florilor, Călărețul înaripat, Pădurarul, Garda valloriană și Broasca trândavă. Aceste unități au sosit în orașul tău prin intermediul diferitelor rase oaspete. Clădirea își împarte instruirea cu Cazarma și Baza de instruire.
Cerințe
Ai posibilitatea să construiești Tabăra mercenarilor după deblocarea acesteia în Meniul de cercetare și o dată ce ai resursele corespunzătoare. Trebuie să fie conectată cu Primăria prin intermediul străzii, poate fi vândută, reconstruită și modernizată.
Modernizare
Fiecare modernizare a Taberei mercenarilor va reduce timpul de instruire.
Instruire
Instruirea unităților te va costa unelte și timp. Cu cât instruiești mai multe unități deodată într-un slot, vor fi necesare cu atât mai multe resurse și un timp suplimentar de instruire. Poți termina întotdeauna instruirea instantaneu, bineînțeles prin plată Premium.
În ceea ce privește Cazarma, cantitatea de unități care se poate antrena depinde de cât de multe Depozite de arme deții și de forța unei singure unități. Dimensiunea diviziei crește de asemenea, pe măsură ce efectuezi cercetările "Modernizare mărime divizie" pe care le poți găsi în meniul de Cercetare.
Privire generală Tabăra mercenarilor
Niveluri clădire
Nivel 1 | Nivel 2 | Nivel 3 | Nivel 4 | ||
---|---|---|---|---|---|
Nivel 5 | Nivel 6 | Nivel 7 | Nivel 8 | ||
Nivel 9 | Nivel 10 | Nivel 11 | Nivel 12 | ||
Nivel 13 | Nivel 14 | Nivel 15 | Nivel 16 | ||
Nivel 17 | Nivel 18 | Nivel 19 | Nivel 20 | ||
Clic pe fiecare nivel al clădirii pentru a vedea imaginea mărită. |