Magic Residence: Diferență între versiuni
Goya (discuție | contribuții) |
Goya (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
(Nu s-au afișat 21 de versiuni intermediare efectuate de același utilizator) | |||
Linia 3: | Linia 3: | ||
====Locuință magică==== | ====Locuință magică==== | ||
Locuințele magice sunt o versiune puternică a locuințelor normale. Ele oferă o cantitate mai mare din aceste resurse: | |||
Locuințele magice oferă mai | *[[File:Populationadd.png|25px|Populație]] '''Populație'''. | ||
*[[File:Coin_small.png|Monede]] '''Monede'''. | |||
*[[File:Work.png]] '''Muncă în folosul comunității''' (începând cu [[Legenda valloriană|'''Capitolul XXI - Legenda valloriană''']]). | |||
*[[File:Prosperity.png|25px]] [[Prosperitate|'''Prosperitate''']] (De la [[Legenda valloriană|'''Capitolul XXI - Legenda valloriană''']] în continuare). | |||
<br> | |||
====Modernizare==== | ====Modernizare==== | ||
O modernizare este posibilă după cercetarea Iscoadelor avansate într-un nou capitol (până la Elementali) sau în tehnologia obișnuită de modernizare a locuințelor (de la Amuni în continuare). | |||
[[File:Upgrade_Magic_-Residence.png |center]] | [[File:Upgrade_Magic_-Residence.png |center]] | ||
{{Format:Planuri}} | {{Format:Planuri}} | ||
====Locuință magică Elfi==== | ====Locuință magică Elfi==== | ||
{| style="text-align: center" | {| style="text-align: center" | ||
!colspan=" | !colspan="11"|Informații Locuințe magice Elfi (Niveluri de la 1 la 20) | ||
|- | |- | ||
|Nivel | |Nivel | ||
|colspan="3"|Cerințe Nouă | |colspan="3"|Cerințe Nouă | ||
|colspan="1"|Costuri Nouă | |colspan="1"|Costuri<br>Nouă | ||
|colspan="1"|Costuri Modernizare | |colspan="1"|Costuri<br>Modernizare | ||
|colspan=" | |colspan="5"|Beneficii | ||
|- | |- | ||
|[[File:Level small.png|Nivel]] | |[[File:Level small.png|Nivel]] | ||
|[[File:field_small.png|Mărime]] | |[[File:field_small.png|Mărime]] | ||
|[[File: | |[[File:Culture_icon_elves.png|Cultură]] | ||
|[[File:time_small.png|Timp | |[[File:time_small.png|Timp construire]] | ||
|[[File:Premium_small.png|Diamante]] | |[[File:Premium_small.png|Diamante]] | ||
|[[File:blueprintIcon.png|20px]] sau [[File:Premium_small.png|Diamante]] | |[[File:blueprintIcon.png|20px|Planuri]] sau [[File:Premium_small.png|Diamante]] | ||
|[[File: | |[[File:Population_small_elves.png|Populație adițională]] | ||
|[[File:coin_small.png|Producție monede/h]]/h | |colspan="2"|[[File:coin_small.png|Producție monede/h]]/h | ||
|Maxim[[File:time_small.png|Timpul maxim de producție]] | |colspan="2"|Maxim[[File:time_small.png|Timpul maxim de producție]] | ||
|- | |- | ||
|1 [[File:Ch1.png|Poți construi acest nivel după Tutorial]] | |1 [[File:Ch1.png|Poți construi acest nivel după Tutorial]] | ||
Linia 41: | Linia 42: | ||
|0 | |0 | ||
|10sec | |10sec | ||
| | |80 | ||
| | | | ||
|80 | |80 | ||
|295/h | |colspan="2"|295/h | ||
|6h | |colspan="2"|6h | ||
|- | |- | ||
|2 [[File:Ch2.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |2 [[File:Ch2.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 2]] | ||
|2x3 | |2x3 | ||
|48 | |48 | ||
|10sec | |10sec | ||
| | |180 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|170 | |170 | ||
|720/h | |colspan="2"|720/h | ||
|7h 30m | |colspan="2"|7h 30m | ||
|- | |- | ||
|3 [[File:Ch3.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |3 [[File:Ch3.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate din Capitolul 3]] | ||
|2x3 | |2x3 | ||
|66 | |66 | ||
|10sec | |10sec | ||
| | |210 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|250 | |250 | ||
|1.044/h | |colspan="2"|1.044/h | ||
|9h | |colspan="2"|9h | ||
|- | |- | ||
|4 [[File:Ch4.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |4 [[File:Ch4.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 4]] | ||
|3x3 | |3x3 | ||
|126 | |126 | ||
|10sec | |10sec | ||
| | |360 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|540 | |540 | ||
|2.190/h | |colspan="2"|2.190/h | ||
|10h 30m | |colspan="2"|10h 30m | ||
|- | |- | ||
|5 [[File:Ch5.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |5 [[File:Ch5.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 5]] | ||
|3x3 | |3x3 | ||
|145 | |145 | ||
|10sec | |10sec | ||
| | |405 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|700 | |700 | ||
|2.608/h | |colspan="2"|2.608/h | ||
|11h 30m | |colspan="2"|11h 30m | ||
|- | |- | ||
|6 [[File:Ch6.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |6 [[File:Ch6.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 6]] | ||
|2x4 | |2x4 | ||
|200 | |200 | ||
|10sec | |10sec | ||
| | |640 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|780 | |780 | ||
|3.360/h | |colspan="2"|3.360/h | ||
|12h 30m | |colspan="2"|12h 30m | ||
|- | |- | ||
|7 [[File:Ch7.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |7 [[File:Ch7.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 7]] | ||
|2x4 | |2x4 | ||
|240 | |240 | ||
|10sec | |10sec | ||
|870 | |870 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|940 | |940 | ||
|3.629/h | |colspan="2"|3.629/h | ||
|13h 30m | |colspan="2"|13h 30m | ||
|- | |- | ||
|8 [[File:Ch8.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |8 [[File:Ch8.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 8]] | ||
|4x3 | |4x3 | ||
|450 | |450 | ||
|10sec | |10sec | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|1.710 | |1.710 | ||
|5.931/h | |colspan="2"|5.931/h | ||
|14h 30m | |colspan="2"|14h 30m | ||
|- | |- | ||
|9 [[File:Ch9.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |9 [[File:Ch9.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 9]] | ||
|4x3 | |4x3 | ||
|550 | |550 | ||
|10sec | |10sec | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|2.100 | |2.100 | ||
|6.580/h | |colspan="2"|6.580/h | ||
|15h 30m | |colspan="2"|15h 30m | ||
|- | |- | ||
|10 [[File:Ch10.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |10 [[File:Ch10.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 10]] | ||
|3x5 | |3x5 | ||
|850 | |850 | ||
|10sec | |10sec | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|3.100 | |3.100 | ||
|9.151/h | |colspan="2"|9.151/h | ||
|16h 30m | |colspan="2"|16h 30m | ||
|- | |- | ||
|11 [[File:Ch11.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |11 [[File:Ch11.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 11]] | ||
|3x5 | |3x5 | ||
|1.040 | |1.040 | ||
|10sec | |10sec | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|3.800 | |3.800 | ||
|10.171/h | |colspan="2"|10.171/h | ||
|17h 30m | |colspan="2"|17h 30m | ||
|- | |- | ||
|12 [[File:Ch12.png| | |12 [[File:Ch12.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 12]] | ||
|4x4 | |4x4 | ||
|1.350 | |1.350 | ||
|10sec | |10sec | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|4.900 | |4.900 | ||
|12.432/h | |colspan="2"|12.432/h | ||
|18h 30m | |colspan="2"|18h 30m | ||
|- | |||
|13 [[File:Ch13.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Locuințe robuste în capitolul 13]] | |||
|4x4 | |||
|1.640 | |||
|10sec | |||
|1.400 | |||
|1 sau 300 | |||
|5.900 | |||
|colspan="2"|13.846/h | |||
|colspan="2"|19h 30m | |||
|- | |||
|14 [[File:Ch14.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Locuințe evoluate în capitolul 14]] | |||
|5x3 | |||
|1.880 | |||
|10sec | |||
|1.400 | |||
|1 sau 300 | |||
|6.700 | |||
|colspan="2"|14.634/h | |||
|colspan="2"|20h 30m | |||
|- | |||
|15 [[File:Ch15.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Locuințelor Elvariene în capitolul 15]] | |||
|5x3 | |||
|2.404 | |||
|10sec | |||
|1.400 | |||
|1 sau 300 | |||
|8.100 | |||
|colspan="2"|15.348/h | |||
|colspan="2"|21h 30m | |||
|- | |||
|16 [[File:Ch16.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Senatului în capitolul 16]] | |||
|5x4 | |||
|5.370 | |||
|10sec | |||
|2.000 | |||
|1 sau 300 | |||
|13.000 | |||
|colspan="2"|22.272/h | |||
|colspan="2"|22h | |||
|- | |||
|17 [[File:Ch17.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia optimizată a Locuințelor Elvariene în capitolul 17]] | |||
|4x5 | |||
|6.500 | |||
|10sec | |||
|2.000 | |||
|1 sau 300 | |||
|15.900 | |||
|colspan="2"|25.957/h | |||
|colspan="2"|23h 30m | |||
|- | |||
|18 [[File:Ch18.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Porții Dimensiunilor în capitolul 18]] | |||
|4x5 | |||
|7800 | |||
|10sec | |||
|2.000 | |||
|1 sau 300 | |||
|19.200 | |||
|colspan="2"|30.833/h | |||
|colspan="2"|24h | |||
|- | |||
|19 [[File:Ch19.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Cazarmei pregătite în capitolul 19]] | |||
|6x4 | |||
|11.400 | |||
|10sec | |||
|2.000 | |||
|1 sau 300 | |||
|27.900 | |||
|colspan="2"|45.833/h | |||
|colspan="2"|24h | |||
|- | |||
|20 [[File:Ch20.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Iscoadelor avansate în capitolul 20]] | |||
|6x4 | |||
|13.700 | |||
|10sec | |||
|2.000 | |||
|1 sau 300 | |||
|33.800 | |||
|colspan="2"|57.500/h | |||
|colspan="2"|24h | |||
|- | |||
!colspan="11"| Informații Locuințe magice Elfi (Niveluri de la 21 în sus) | |||
|- | |||
|Nivel | |||
|colspan="3"|Cerințe noi | |||
|colspan="1"|Costuri noi | |||
|colspan="1"|Costuri actualizate | |||
|colspan="5"|Beneficii | |||
|- | |||
|[[File:Level small.png|Nivel]] | |||
|[[File:field_small.png|Mărime]] | |||
|[[File:Culture_icon_elves.png|Cultură]] | |||
|[[File:time_small.png|Timp construire]] | |||
|[[File:Premium_small.png|Diamante]] | |||
|[[File:blueprintIcon.png|20px|Planuri]] sau [[File:Premium_small.png|Diamante]] | |||
|[[File:Population_small_elves.png|Populație adițională]] | |||
|[[File:Prosperity.png|25px|Prosperitate asigurată]] | |||
|[[File:coin_small.png|Producție monede/h]]/h | |||
|[[File:Work.png|Producție de muncă în folosul comunității]]/h | |||
|[[File:coin_small.png|Producție monede]][[File:Work.png|Producție de muncă în folosul comunității]]<br>Maxim<br>[[File:time_small.png|Timp maxim de producție]] | |||
|- | |||
|21 [[File:Ch21.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Primăriei prospere în capitolul 21]] | |||
|5x5 | |||
|17.200 | |||
|10sec | |||
|2.000 | |||
|1 or 300 | |||
|43.200 | |||
|54 | |||
|77.083/h | |||
|4/h | |||
|24h | |||
|- | |||
|} | |} | ||
====Locuință magică Oameni==== | ====Locuință magică Oameni==== | ||
{| style="text-align: center" | {| style="text-align: center" | ||
!colspan=" | !colspan="11"|Informații Locuințe magice Oameni (Niveluri de la 1 la 20) | ||
|- | |- | ||
|Nivel | |Nivel | ||
|colspan="3"|Cerințe Nouă | |colspan="3"|Cerințe Nouă | ||
|colspan="1"|Costuri Nouă | |colspan="1"|Costuri<br>Nouă | ||
|colspan="1"|Costuri Modernizare | |colspan="1"|Costuri<br>Modernizare | ||
|colspan=" | |colspan="5"|Beneficii | ||
|- | |- | ||
|[[File:Level small.png|Nivel]] | |[[File:Level small.png|Nivel]] | ||
|[[File:field_small.png|Mărime]] | |[[File:field_small.png|Mărime]] | ||
|[[File:culture_icon.png|Cultură]] | |[[File:culture_icon.png|Cultură]] | ||
|[[File:time_small.png|Timp | |[[File:time_small.png|Timp construire]] | ||
|[[File:Premium_small.png|Diamante]] | |[[File:Premium_small.png|Diamante]] | ||
|[[File:blueprintIcon.png|20px]] sau [[File:Premium_small.png|Diamante]] | |[[File:blueprintIcon.png|20px|Planuri]] sau [[File:Premium_small.png|Diamante]] | ||
|[[File:Population small humans.png|Populație adițională]] | |[[File:Population small humans.png|Populație adițională]] | ||
|[[File:coin_small.png|Producție monede/h]]/h | |colspan="2"|[[File:coin_small.png|Producție monede/h]]/h | ||
|Maxim[[File:time_small.png|Timpul maxim de producție]] | |colspan="2"|Maxim[[File:time_small.png|Timpul maxim de producție]] | ||
|- | |- | ||
|1 [[File:Ch1.png|Poți construi acest nivel după Tutorial]] | |1 [[File:Ch1.png|Poți construi acest nivel după Tutorial]] | ||
Linia 182: | Linia 297: | ||
|0 | |0 | ||
|10sec | |10sec | ||
| | |80 | ||
| | | | ||
|80 | |80 | ||
|295/h | |colspan="2"|295/h | ||
|6h | |colspan="2"|6h | ||
|- | |- | ||
|2 [[File:Ch2.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |2 [[File:Ch2.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 2]] | ||
|3x2 | |3x2 | ||
|48 | |48 | ||
|10sec | |10sec | ||
| | |180 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|170 | |170 | ||
|720/h | |colspan="2"|720/h | ||
|7h 30m | |colspan="2"|7h 30m | ||
|- | |- | ||
|3 [[File:Ch3.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |3 [[File:Ch3.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 3]] | ||
|3x2 | |3x2 | ||
|66 | |66 | ||
|10sec | |10sec | ||
| | |210 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|250 | |250 | ||
|1.044/h | |colspan="2"|1.044/h | ||
|9h | |colspan="2"|9h | ||
|- | |- | ||
|4 [[File:Ch4.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |4 [[File:Ch4.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 4]] | ||
|4x3 | |4x3 | ||
|169 | |169 | ||
|10sec | |10sec | ||
| | |480 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|720 | |720 | ||
|2. | |colspan="2"|2.952/h | ||
|10h 30m | |colspan="2"|10h 30m | ||
|- | |- | ||
|5 [[File:Ch5.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |5 [[File:Ch5.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 5]] | ||
|4x3 | |4x3 | ||
|193 | |193 | ||
|10sec | |10sec | ||
| | |540 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|940 | |940 | ||
|2. | |colspan="2"|3.478/h | ||
|11h 30m | |colspan="2"|11h 30m | ||
|- | |- | ||
|6 [[File:Ch6.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |6 [[File:Ch6.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 6]] | ||
|5x2 | |5x2 | ||
|250 | |250 | ||
|10sec | |10sec | ||
| | |800 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|980 | |980 | ||
| | |colspan="2"|4.160/h | ||
|12h 30m | |colspan="2"|12h 30m | ||
|- | |- | ||
|7 [[File:Ch7.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |7 [[File:Ch7.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 7]] | ||
|5x2 | |5x2 | ||
|310 | |310 | ||
|10sec | |10sec | ||
|990 | |990 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|1.180 | |1.180 | ||
| | |colspan="2"|4.518/h | ||
|13h 30m | |colspan="2"|13h 30m | ||
|- | |- | ||
|8 [[File:Ch8.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |8 [[File:Ch8.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 8]] | ||
|4x3 | |4x3 | ||
|450 | |450 | ||
|10sec | |10sec | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|1.710 | |1.710 | ||
|5.931/h | |colspan="2"|5.931/h | ||
|14h 30m | |colspan="2"|14h 30m | ||
|- | |- | ||
|9 [[File:Ch9.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |9 [[File:Ch9.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 9]] | ||
|4x3 | |4x3 | ||
|550 | |550 | ||
|10sec | |10sec | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|2.100 | |2.100 | ||
|6.580/h | |colspan="2"|6.580/h | ||
|15h 30m | |colspan="2"|15h 30m | ||
|- | |- | ||
|10 [[File:Ch10.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |10 [[File:Ch10.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 10]] | ||
|3x5 | |3x5 | ||
|850 | |850 | ||
|10sec | |10sec | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|3.100 | |3.100 | ||
|9.151/h | |colspan="2"|9.151/h | ||
|16h 30m | |colspan="2"|16h 30m | ||
|- | |- | ||
|11 [[File:Ch11.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |11 [[File:Ch11.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 11]] | ||
|3x5 | |3x5 | ||
|1.040 | |1.040 | ||
|10sec | |10sec | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|3.800 | |3.800 | ||
|10.171/h | |colspan="2"|10.171/h | ||
|17h 30m | |colspan="2"|17h 30m | ||
|- | |- | ||
|12 [[File:Ch12.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |12 [[File:Ch12.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 12]] | ||
|4x4 | |4x4 | ||
|1.350 | |1.350 | ||
|10sec | |10sec | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau | |1 sau 300 | ||
|4.900 | |4.900 | ||
|12.432/h | |colspan="2"|12.432/h | ||
|18h 30m | |colspan="2"|18h 30m | ||
|- | |||
|13 [[File:Ch13.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Locuințe robuste în capitolul 13]] | |||
|4x4 | |||
|1.640 | |||
|10sec | |||
|1.400 | |||
|1 sau 300 | |||
|5.900 | |||
|colspan="2"|13.846/h | |||
|colspan="2"|19h 30m | |||
|- | |||
|14 [[File:Ch14.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Locuințe evoluate în capitolul 14]] | |||
|5x3 | |||
|1.880 | |||
|10sec | |||
|1.400 | |||
|1 sau 300 | |||
|6.700 | |||
|colspan="2"|14.634/h | |||
|colspan="2"|20h 30m | |||
|- | |||
|15 [[File:Ch15.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Locuințelor Elvariene în capitolul 15]] | |||
|5x3 | |||
|2.404 | |||
|10sec | |||
|1.400 | |||
|1 sau 300 | |||
|8.100 | |||
|colspan="2"|15.348/h | |||
|colspan="2"|21h 30m | |||
|- | |||
|16 [[File:Ch16.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Senatului în capitolul 16]] | |||
|5x4 | |||
|5.370 | |||
|10sec | |||
|2.000 | |||
|1 sau 300 | |||
|13.000 | |||
|colspan="2"|22.272/h | |||
|colspan="2"|22h | |||
|- | |||
|17 [[File:Ch17.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia optimizată a Locuințelor Elvariene în capitolul 17]] | |||
|4x5 | |||
|6.500 | |||
|10sec | |||
|2.000 | |||
|1 sau 300 | |||
|15.900 | |||
|colspan="2"|25.957/h | |||
|colspan="2"|23h 30m | |||
|- | |||
|18 [[File:Ch18.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Porții Dimensiunilor în capitolul 18]] | |||
|4x5 | |||
|7800 | |||
|10sec | |||
|2.000 | |||
|1 sau 300 | |||
|19.200 | |||
|colspan="2"|30.833/h | |||
|colspan="2"|24h | |||
|- | |||
|19 [[File:Ch19.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Cazarmei pregătite în capitolul 19]] | |||
|6x4 | |||
|11.400 | |||
|10sec | |||
|2.000 | |||
|1 sau 300 | |||
|27.900 | |||
|colspan="2"|45.833/h | |||
|colspan="2"|24h | |||
|- | |||
|20 [[File:Ch20.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Iscoadelor avansate în capitolul 20]] | |||
|6x4 | |||
|13.700 | |||
|10sec | |||
|2.000 | |||
|1 sau 300 | |||
|33.800 | |||
|colspan="2"|57.500/h | |||
|colspan="2"|24h | |||
|- | |||
!colspan="11"|Informații Locuințe magice Oameni (Niveluri de la 21 în sus) | |||
|- | |||
|Nivel | |||
|colspan="3"|Cerințe noi | |||
|colspan="1"|Costuri noi | |||
|colspan="1"|Costuri actualizate | |||
|colspan="5"|Beneficii | |||
|- | |||
|[[File:Level small.png|Nivel]] | |||
|[[File:field_small.png|Mărime]] | |||
|[[File:Culture_icon_elves.png|Cultură]] | |||
|[[File:time_small.png|Timp construire]] | |||
|[[File:Premium_small.png|Diamante]] | |||
|[[File:blueprintIcon.png|20px|Planuri]] sau [[File:Premium_small.png|Diamante]] | |||
|[[File:Population small humans.png|Populație adițională]] | |||
|[[File:Prosperity.png|25px|Prosperitate asigurată]] | |||
|[[File:coin_small.png|Producție monede/h]]/h | |||
|[[File:Work.png|Producție de muncă în folosul comunității]]/h | |||
|[[File:coin_small.png|Producție monede]][[File:Work.png|Producție de muncă în folosul comunității]]<br>Maxim<br>[[File:time_small.png|Timp maxim de producție]] | |||
|- | |||
|21 [[File:Ch21.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Primăriei prospere în capitolul 21]] | |||
|5x5 | |||
|17.200 | |||
|10sec | |||
|2.000 | |||
|1 or 300 | |||
|43.200 | |||
|54 | |||
|77.083/h | |||
|4/h | |||
|24h | |||
|- | |||
|} | |} | ||
=== Niveluri Clădire === | |||
===Niveluri Clădire=== | |||
====Niveluri Locuință magică Elfi==== | ====Niveluri Locuință magică Elfi==== | ||
{| align=center | {| align=center | ||
Linia 327: | Linia 556: | ||
|- | |- | ||
!Nivel 11 | !Nivel 11 | ||
! | !Nivel 12 | ||
! | !Nivel 13 | ||
! | !Nivel 14 | ||
! | !Nivel 15 | ||
|- | |- | ||
|[[File:Magic_Residence_Elves_CH11.png|120px]] | |[[File:Magic_Residence_Elves_CH11.png|120px]] | ||
|[[File:Magic_Residence_Elves_CH12.png|120px]] | |||
|[[File:Magic_Residence_Elves_CH13.png|120px]] | |||
|[[File:R_Elves_Premium_Residential_14.png|120px]] | |||
|[[File:R_Elves_Premium_Residential_15.png|120px]] | |||
|- | |||
!Nivel 16 | |||
!Nivel 17 | |||
!Nivel 18 | |||
!Nivel 19 | |||
!Nivel 20 | |||
|- | |||
|[[File:Magic_Residence_Elves_CH16.png|120px]] | |||
|[[File:Magic_Residence_Elves_CH17.png|120px]] | |||
|[[File:R_Elves_Premium_Residential_18.png|120px]] | |||
|[[File:R_Elves_Premium_Residential_19.png|120px]] | |||
|[[File:R_Elves_Premium_Residential_20.png|120px]] | |||
|- | |||
!Nivel 21 | |||
! | |||
! | |||
! | |||
! | |||
|- | |||
|[[File:R_Elves_Premium_Residential_21.png|120px]] | |||
| | | | ||
| | | | ||
Linia 338: | Linia 591: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
!colspan="6" style="font-size:12px;text-align:center;"| | !colspan="6" style="font-size:12px;text-align:center;"|Clic pe fiecare nivel al clădirii pentru a vedea imaginea mărită. | ||
|} | |} | ||
Linia 368: | Linia 621: | ||
|- | |- | ||
!Nivel 11 | !Nivel 11 | ||
! | !Nivel 12 | ||
! | !Nivel 13 | ||
! | !Nivel 14 | ||
! | !Nivel 15 | ||
|- | |- | ||
|[[File:Magic_Residence_Humans_CH11.png|120px]] | |[[File:Magic_Residence_Humans_CH11.png|120px]] | ||
|[[File:Magic_Residence_Humans_CH12.png|120px]] | |||
|[[File:Magic_Residence_Humans_CH13.png|120px]] | |||
|[[File:R_Humans_Premium_Residential_14.png|120px]] | |||
|[[File:R_Humans_Premium_Residential_15.png|120px]] | |||
|- | |||
!Nivel 16 | |||
!Nivel 17 | |||
!Nivel 18 | |||
!Nivel 19 | |||
!Nivel 20 | |||
|- | |||
|[[File:Magic_Residence_Humans_CH16.png|120px]] | |||
|[[File:Magic_Residence_Humans_CH17.png|120px]] | |||
|[[File:R_Humans_Premium_Residential_18.png|120px]] | |||
|[[File:R_Humans_Premium_Residential_19.png|120px]] | |||
|[[File:R_Humans_Premium_Residential_20.png|120px]] | |||
|- | |||
!Nivel 21 | |||
! | |||
! | |||
! | |||
! | |||
|- | |||
|[[File:R_Humans_Premium_Residential_21.png|120px]] | |||
| | | | ||
| | | | ||
Linia 379: | Linia 656: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
!colspan="6" style="font-size:12px;text-align:center;"| | !colspan="6" style="font-size:12px;text-align:center;"|Clic pe fiecare nivel al clădirii pentru a vedea imaginea mărită. | ||
|} |
Versiunea curentă din 6 august 2024 19:05
|
Locuință magică
Locuințele magice sunt o versiune puternică a locuințelor normale. Ele oferă o cantitate mai mare din aceste resurse:
- Populație.
- Monede.
- Muncă în folosul comunității (începând cu Capitolul XXI - Legenda valloriană).
- Prosperitate (De la Capitolul XXI - Legenda valloriană în continuare).
Modernizare
O modernizare este posibilă după cercetarea Iscoadelor avansate într-un nou capitol (până la Elementali) sau în tehnologia obișnuită de modernizare a locuințelor (de la Amuni în continuare).
Planuri
Planul este un produs rar care deocamdată poate fi câștigat în Turniruri ca recompensă în Cufere. Planurile pot fi folosite pentru a moderniza Locuințele Magice și Atelierele magice la următorul nivel, atâta timp cât ești în capitolul potrivit.
Notă: Poți vedea câte Planuri ai trecând mouse-ul peste iconița acestuia atunci când modernizezi clădirile magice sau deschizând meniul de prezentare generală a resurselor făcând clic pe butonul din meniul barei de sus. Vezi pagina Interfață pentru mai multe informații.
Locuință magică Elfi
Locuință magică Oameni