Magic Workshop: Diferență între versiuni
Goya (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
Goya (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
(Nu s-au afișat 4 versiuni intermediare efectuate de același utilizator) | |||
Linia 2: | Linia 2: | ||
[[Category:Buildings]] | [[Category:Buildings]] | ||
====Atelier Magic==== | ====Atelier Magic==== | ||
Atelierele magice oferă mai | Atelierele magice sunt o versiune puternică a atelierelor normale. Ele oferă o cantitate mai mare din aceste resurse: | ||
*[[File:supply_small.png|Provizii]] '''Provizii'''. | |||
*[[File:Prosperity.png|25px]] [[Prosperitate|'''Prosperitate''']] (începând cu [[Legenda valloriană|'''Capitolul XXI - Legenda valloriană''']]). | |||
<br> | |||
====Modernizare==== | ====Modernizare==== | ||
O modernizare este posibilă după cercetarea | O modernizare este posibilă după cercetarea Iscoadelor avansate într-un nou capitol (până la Elementali) sau în tehnologia obișnuită de modernizare a atelierelor (de la Amuni în continuare). | ||
[[File:Upgrade_Magic_-Workshop.png|center]] | [[File:Upgrade_Magic_-Workshop.png|center]] | ||
Linia 13: | Linia 16: | ||
====Atelier Magic Elfi==== | ====Atelier Magic Elfi==== | ||
{| style="text-align: center" | {| style="text-align: center" | ||
!colspan=" | !colspan="11"|Informații Ateliere magice Elfi (Niveluri de la 1 la 20) | ||
|- | |- | ||
|Nivel | |Nivel | ||
|colspan="4"|Cerințe Nouă | |colspan="4"|Cerințe Nouă | ||
|colspan="1"|Costuri | |colspan="1"|Costuri<br>nouă | ||
|colspan="1"|Costuri | |colspan="1"|Costuri<br>modernizare | ||
|colspan=" | |colspan="2"|Beneficii | ||
|- | |- | ||
|[[File:Level small.png|Nivel]] | |[[File:Level small.png|Nivel]] | ||
Linia 27: | Linia 30: | ||
|[[File:time_small.png|Timp construire]] | |[[File:time_small.png|Timp construire]] | ||
|[[File:Premium_small.png|Diamante]] | |[[File:Premium_small.png|Diamante]] | ||
|[[File:blueprintIcon.png|20px]] sau [[File:Premium_small.png|Diamante]] | |[[File:blueprintIcon.png|20px|Planuri]] sau [[File:Premium_small.png|Diamante]] | ||
|[[File:supply_small.png|Provizii]]Producție | |colspan="2"|[[File:supply_small.png|Provizii]]Producție | ||
|- | |- | ||
|1 [[File:Ch1.png|Poți construi acest nivel după Tutorial]] | |1 [[File:Ch1.png|Poți construi acest nivel după Tutorial]] | ||
Linia 37: | Linia 40: | ||
|290 | |290 | ||
| | | | ||
|141/h | |colspan="2"|141/h | ||
|- | |- | ||
|2 [[File:Ch2.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |2 [[File:Ch2.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 2]] | ||
|3x2 | |3x2 | ||
|103 | |103 | ||
Linia 46: | Linia 49: | ||
|320 | |320 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|370/h | |colspan="2"|370/h | ||
|- | |- | ||
|3 [[File:Ch3.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |3 [[File:Ch3.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 3]] | ||
|3x2 | |3x2 | ||
|152 | |152 | ||
Linia 55: | Linia 58: | ||
|320 | |320 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|520/h | |colspan="2"|520/h | ||
|- | |- | ||
|4 [[File:Ch4.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |4 [[File:Ch4.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 4]] | ||
|4x3 | |4x3 | ||
|451 | |451 | ||
Linia 64: | Linia 67: | ||
|590 | |590 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|1.310/h | |colspan="2"|1.310/h | ||
|- | |- | ||
|5 [[File:Ch5.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |5 [[File:Ch5.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 5]] | ||
|4x3 | |4x3 | ||
|540 | |540 | ||
Linia 73: | Linia 76: | ||
|630 | |630 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|1.490/h | |colspan="2"|1.490/h | ||
|- | |- | ||
|6 [[File:Ch6.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |6 [[File:Ch6.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 6]] | ||
|5x3 | |5x3 | ||
|830 | |830 | ||
Linia 82: | Linia 85: | ||
|850 | |850 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|2.100/h | |colspan="2"|2.100/h | ||
|- | |- | ||
|7 [[File:Ch7.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |7 [[File:Ch7.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 7]] | ||
|3x6 | |3x6 | ||
|1.120 | |1.120 | ||
Linia 91: | Linia 94: | ||
|1.120 | |1.120 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|2.800/h | |colspan="2"|2.800/h | ||
|- | |- | ||
|8 [[File:Ch8.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |8 [[File:Ch8.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 8]] | ||
|3x6 | |3x6 | ||
|1.320 | |1.320 | ||
Linia 100: | Linia 103: | ||
|1.270 | |1.270 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|3.100/h | |colspan="2"|3.100/h | ||
|- | |- | ||
|9 [[File:Ch9.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |9 [[File:Ch9.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 9]] | ||
|4x5 | |4x5 | ||
|1.800 | |1.800 | ||
Linia 109: | Linia 112: | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|3.900/h | |colspan="2"|3.900/h | ||
|- | |- | ||
|10 [[File:Ch10.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |10 [[File:Ch10.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 10]] | ||
|4x5 | |4x5 | ||
|2.200 | |2.200 | ||
Linia 118: | Linia 121: | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|4.300/h | |colspan="2"|4.300/h | ||
|- | |- | ||
|11 [[File:Ch11.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |11 [[File:Ch11.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 11]] | ||
|3x7 | |3x7 | ||
|2.800 | |2.800 | ||
Linia 127: | Linia 130: | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|5.100/h | |colspan="2"|5.100/h | ||
|- | |- | ||
|12 [[File:Ch12.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |12 [[File:Ch12.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 12]] | ||
|3x7 | |3x7 | ||
|3.400 | |3.400 | ||
Linia 136: | Linia 139: | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|5.700/h | |colspan="2"|5.700/h | ||
|- | |- | ||
|13 [[File:Ch13.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Atelier robust în capitolul 13]] | |13 [[File:Ch13.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Atelier robust în capitolul 13]] | ||
Linia 145: | Linia 148: | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|7.300/h | |colspan="2"|7.300/h | ||
|- | |- | ||
|14 [[File:Ch14.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Ateliere evoluate în capitolul 14]] | |14 [[File:Ch14.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Ateliere evoluate în capitolul 14]] | ||
Linia 154: | Linia 157: | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|8.100/h | |colspan="2"|8.100/h | ||
|- | |- | ||
|15 [[File:Ch15.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Ateliere în stilul Elvarienilor în capitolul 15]] | |15 [[File:Ch15.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Ateliere în stilul Elvarienilor în capitolul 15]] | ||
Linia 163: | Linia 166: | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|23.000/h | |colspan="2"|23.000/h | ||
|- | |- | ||
|16 [[File:Ch16.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Senatului în capitolul 16]] | |16 [[File:Ch16.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Senatului în capitolul 16]] | ||
Linia 172: | Linia 175: | ||
|2.000 | |2.000 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|33.500/h | |colspan="2"|33.500/h | ||
|- | |- | ||
|17 [[File:Ch17.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia optimizată a Atelierelor Elvariene în capitolul 17]] | |17 [[File:Ch17.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia optimizată a Atelierelor Elvariene în capitolul 17]] | ||
Linia 181: | Linia 184: | ||
|2.000 | |2.000 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|43.000/h | |colspan="2"|43.000/h | ||
|- | |- | ||
|18 [[File:Ch18.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Porții Dimensiunilor în capitolul 18]] | |18 [[File:Ch18.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Porții Dimensiunilor în capitolul 18]] | ||
Linia 190: | Linia 193: | ||
|2.000 | |2.000 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|50.000/h | |colspan="2"|50.000/h | ||
|- | |- | ||
|19 [[File:Ch19.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Poarta Cazarmei Pregătite în capitolul 19]] | |19 [[File:Ch19.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Poarta Cazarmei Pregătite în capitolul 19]] | ||
|5x6 | |5x6 | ||
| | |24.000 | ||
| | |15.000 | ||
|10sec | |10sec | ||
|2.000 | |2.000 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|63.000/h | |colspan="2"|63.000/h | ||
|- | |||
|20 [[File:Ch20.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 20]] | |||
|7x4 | |||
|29.000 | |||
|17.000 | |||
|10sec | |||
|2.000 | |||
|1 sau 300 | |||
|colspan="2"|74.000/h | |||
|- | |||
!colspan="11"|Informații Ateliere magice Elfi (Niveluri de la 21 în sus) | |||
|- | |||
|Nivel | |||
|colspan="4"|Cerințe nouă | |||
|colspan="1"|Costuri<br>nouă | |||
|colspan="1"|Costuri<br>modernizare | |||
|colspan="2"|Beneficii | |||
|- | |||
|[[File:Level small.png|Nivel]] | |||
|[[File:field_small.png|Mărime]] | |||
|[[File:Population small elves.png|Populație]] | |||
|[[File:Culture_icon_elves.png|Cultură]] | |||
|[[File:time_small.png|Timp construire]] | |||
|[[File:Premium_small.png|Diamante]] | |||
|[[File:blueprintIcon.png|20px|Planuri]] sau [[File:Premium_small.png|Diamante]] | |||
|[[File:Prosperity.png|25px|Prosperitate asigurată]] | |||
|[[File:supply_small.png|Unelte]]Producție | |||
|- | |||
|21 [[File:Ch21.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Primăriei prospere în capitolul 21]] | |||
|7x4 | |||
|33.000 | |||
|20.000 | |||
|10sec | |||
|2.000 | |||
|1 sau 300 | |||
|120 | |||
|92.000/h | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Linia 206: | Linia 246: | ||
====Atelier Magic Oameni==== | ====Atelier Magic Oameni==== | ||
{| style="text-align: center" | {| style="text-align: center" | ||
!colspan=" | !colspan="11"|Informații Ateliere magice Oameni (Niveluri de la 1 la 20) | ||
|- | |- | ||
|Nivel | |Nivel | ||
|colspan="4"|Cerințe | |colspan="4"|Cerințe | ||
|colspan="1"|Costuri | |colspan="1"|Costuri<br>nouă | ||
|colspan="1"|Costuri | |colspan="1"|Costuri<br>modernizare | ||
|colspan=" | |colspan="2"|Beneficii | ||
|- | |- | ||
|[[File:Level small.png|Nivel]] | |[[File:Level small.png|Nivel]] | ||
Linia 220: | Linia 260: | ||
|[[File:time_small.png|Timp construire]] | |[[File:time_small.png|Timp construire]] | ||
|[[File:Premium_small.png|Diamante]] | |[[File:Premium_small.png|Diamante]] | ||
|[[File:blueprintIcon.png|20px]] sau [[File:Premium_small.png|Diamante]] | |[[File:blueprintIcon.png|20px|Planuri]] sau [[File:Premium_small.png|Diamante]] | ||
|[[File:supply_small.png|Provizii]]Producție | |colspan="2"|[[File:supply_small.png|Provizii]]Producție | ||
|- | |- | ||
|1 [[File:Ch1.png|Poți construi acest nivel după Tutorial]] | |1 [[File:Ch1.png|Poți construi acest nivel după Tutorial]] | ||
Linia 230: | Linia 270: | ||
|290 | |290 | ||
| | | | ||
|141/h | |colspan="2"|141/h | ||
|- | |- | ||
|2 [[File:Ch2.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |2 [[File:Ch2.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 2]] | ||
|2x2 | |2x2 | ||
|68 | |68 | ||
Linia 239: | Linia 279: | ||
|320 | |320 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|250/h | |colspan="2"|250/h | ||
|- | |- | ||
|3 [[File:Ch3.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |3 [[File:Ch3.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 3]] | ||
|2x3 | |2x3 | ||
|152 | |152 | ||
Linia 248: | Linia 288: | ||
|350 | |350 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|520/h | |colspan="2"|520/h | ||
|- | |- | ||
|4 [[File:Ch4.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |4 [[File:Ch4.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 4]] | ||
|3x4 | |3x4 | ||
|430 | |430 | ||
Linia 257: | Linia 297: | ||
|590 | |590 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|1.310/h | |colspan="2"|1.310/h | ||
|- | |- | ||
|5 [[File:Ch5.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |5 [[File:Ch5.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 5]] | ||
|3x4 | |3x4 | ||
|540 | |540 | ||
Linia 266: | Linia 306: | ||
|630 | |630 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|1.490/h | |colspan="2"|1.490/h | ||
|- | |- | ||
|6 [[File:Ch6.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |6 [[File:Ch6.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 6]] | ||
|3x5 | |3x5 | ||
|830 | |830 | ||
Linia 275: | Linia 315: | ||
|850 | |850 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|2.100/h | |colspan="2"|2.100/h | ||
|- | |- | ||
|7 [[File:Ch7.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |7 [[File:Ch7.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 7]] | ||
|6x3 | |6x3 | ||
|1.120 | |1.120 | ||
Linia 284: | Linia 324: | ||
|1.120 | |1.120 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|2.800/h | |colspan="2"|2.800/h | ||
|- | |- | ||
|8 [[File:Ch8.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |8 [[File:Ch8.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 8]] | ||
|6x3 | |6x3 | ||
|1.320 | |1.320 | ||
Linia 293: | Linia 333: | ||
|1.270 | |1.270 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|3.100/h | |colspan="2"|3.100/h | ||
|- | |- | ||
|9 [[File:Ch9.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |9 [[File:Ch9.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 9]] | ||
|4x5 | |4x5 | ||
|1.800 | |1.800 | ||
Linia 302: | Linia 342: | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|3.900h | |colspan="2"|3.900h | ||
|- | |- | ||
|10 [[File:Ch10.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |10 [[File:Ch10.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 10]] | ||
|4x5 | |4x5 | ||
|2.200 | |2.200 | ||
Linia 311: | Linia 351: | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|4.300/h | |colspan="2"|4.300/h | ||
|- | |- | ||
|11 [[File:Ch11.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |11 [[File:Ch11.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 11]] | ||
|3x7 | |3x7 | ||
|2.800 | |2.800 | ||
Linia 320: | Linia 360: | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|5.100/h | |colspan="2"|5.100/h | ||
|- | |- | ||
|12 [[File:Ch12.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele | |12 [[File:Ch12.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 12]] | ||
|3x7 | |3x7 | ||
|3.400 | |3.400 | ||
Linia 329: | Linia 369: | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|5.700/h | |colspan="2"|5.700/h | ||
|- | |- | ||
|13 [[File:Ch13.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Atelier robust în capitolul 13]] | |13 [[File:Ch13.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Atelier robust în capitolul 13]] | ||
Linia 338: | Linia 378: | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|7.300/h | |colspan="2"|7.300/h | ||
|- | |- | ||
|14 [[File:Ch14.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Ateliere evoluate în capitolul 14]] | |14 [[File:Ch14.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Ateliere evoluate în capitolul 14]] | ||
Linia 347: | Linia 387: | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|8.100/h | |colspan="2"|8.100/h | ||
|- | |- | ||
|15 [[File:Ch15.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Ateliere în stilul Elvarienilor în capitolul 15]] | |15 [[File:Ch15.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Ateliere în stilul Elvarienilor în capitolul 15]] | ||
Linia 356: | Linia 396: | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|23.000/h | |colspan="2"|23.000/h | ||
|- | |- | ||
|16 [[File:Ch16.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Senatului în capitolul 16]] | |16 [[File:Ch16.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Senatului în capitolul 16]] | ||
Linia 365: | Linia 405: | ||
|2.000 | |2.000 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|33.500/h | |colspan="2"|33.500/h | ||
|- | |- | ||
|17 [[File:Ch17.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia optimizată a Atelierelor Elvariene în capitolul 17]] | |17 [[File:Ch17.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia optimizată a Atelierelor Elvariene în capitolul 17]] | ||
Linia 374: | Linia 414: | ||
|2.000 | |2.000 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|43.000/h | |colspan="2"|43.000/h | ||
|- | |- | ||
|18 [[File:Ch18.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Porții Dimensiunilor în capitolul 18]] | |18 [[File:Ch18.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Porții Dimensiunilor în capitolul 18]] | ||
Linia 383: | Linia 423: | ||
|2.000 | |2.000 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
|50.000/h | |colspan="2"|50.000/h | ||
|- | |- | ||
|19 [[File:Ch19.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Poarta Cazarmei Pregătite în capitolul 19]] | |19 [[File:Ch19.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Poarta Cazarmei Pregătite în capitolul 19]] | ||
|5x6 | |5x6 | ||
| | |24.000 | ||
|2. | |15.000 | ||
|10sec | |||
|2.000 | |||
|1 sau 300 | |||
|colspan="2"|63.000/h | |||
|- | |||
|20 [[File:Ch20.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Iscoadele avansate în capitolul 20]] | |||
|7x4 | |||
|29.000 | |||
|17.000 | |||
|10sec | |10sec | ||
|2.000 | |2.000 | ||
|1 sau 300 | |1 sau 300 | ||
| | |colspan="2"|74.000/h | ||
|- | |||
!colspan="11"|Informații Ateliere magice Oameni (Niveluri de la 21 în sus) | |||
|- | |||
|Nivel | |||
|colspan="4"|Cerințe nouă | |||
|colspan="1"|Costuri<br>nouă | |||
|colspan="1"|Costuri<br>modernizare | |||
|colspan="2"|Beneficii | |||
|- | |||
|[[File:Level small.png|Nivel]] | |||
|[[File:field_small.png|Mărime]] | |||
|[[File:Population small humans.png|Populație]] | |||
|[[File:Culture_icon_elves.png|Cultură]] | |||
|[[File:time_small.png|Timp construire]] | |||
|[[File:Premium_small.png|Diamante]] | |||
|[[File:blueprintIcon.png|20px|Planuri]] sau [[File:Premium_small.png|Diamante]] | |||
|[[File:Prosperity.png|25px|Prosperitate asigurată]] | |||
|[[File:supply_small.png|Unelte]]Producție | |||
|- | |||
|21 [[File:Ch21.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi tehnologia Primăriei prospere în capitolul 21]] | |||
|7x4 | |||
|33.000 | |||
|20.000 | |||
|10sec | |||
|2.000 | |||
|1 or 300 | |||
|120 | |||
|92.000/h | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Linia 440: | Linia 517: | ||
!Nivel 18 | !Nivel 18 | ||
!Nivel 19 | !Nivel 19 | ||
! | !Nivel 20 | ||
|- | |- | ||
|[[File:Magic_Workshop_Elves_CH16.png|120px]] | |[[File:Magic_Workshop_Elves_CH16.png|120px]] | ||
Linia 446: | Linia 523: | ||
|[[File:P_Elves_Premium_Workshop_18.png|120px]] | |[[File:P_Elves_Premium_Workshop_18.png|120px]] | ||
|[[File:P_Elves_Premium_Workshop_19_0000.png|120px]] | |[[File:P_Elves_Premium_Workshop_19_0000.png|120px]] | ||
|[[File:P_Elves_Premium_Workshop_20_0000.png|120px]] | |||
|- | |||
!Nivel 21 | |||
! | |||
! | |||
! | |||
! | |||
|- | |||
|[[File:P_Elves_Premium_Workshop_21.png|120px]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Linia 493: | Linia 582: | ||
!Nivel 18 | !Nivel 18 | ||
!Nivel 19 | !Nivel 19 | ||
! | !Nivel 20 | ||
|- | |- | ||
|[[File:Magic_Workshop_Humans_CH16.png|120px]] | |[[File:Magic_Workshop_Humans_CH16.png|120px]] | ||
Linia 499: | Linia 588: | ||
|[[File:P_Humans_Premium_Workshop_18.png|120px]] | |[[File:P_Humans_Premium_Workshop_18.png|120px]] | ||
|[[File:P_Humans_Premium_Workshop_19_0000.png|120px]] | |[[File:P_Humans_Premium_Workshop_19_0000.png|120px]] | ||
|[[File:P_Humans_Premium_Workshop_20_0000.png|120px]] | |||
|- | |||
!Nivel 21 | |||
! | |||
! | |||
! | |||
! | |||
|- | |||
|[[File:P_Humans_Premium_Workshop_21.png|120px]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
!colspan="6" style="font-size:12px;text-align:center;"|Clic pe fiecare nivel al clădirii pentru a vedea imaginea mărită. | !colspan="6" style="font-size:12px;text-align:center;"|Clic pe fiecare nivel al clădirii pentru a vedea imaginea mărită. | ||
|} | |} |
Versiunea curentă din 15 august 2023 12:54
|
Atelier Magic
Atelierele magice sunt o versiune puternică a atelierelor normale. Ele oferă o cantitate mai mare din aceste resurse:
- Provizii.
- Prosperitate (începând cu Capitolul XXI - Legenda valloriană).
Modernizare
O modernizare este posibilă după cercetarea Iscoadelor avansate într-un nou capitol (până la Elementali) sau în tehnologia obișnuită de modernizare a atelierelor (de la Amuni în continuare).
Planuri
Planul este un produs rar care deocamdată poate fi câștigat în Turniruri ca recompensă în Cufere. Planurile pot fi folosite pentru a moderniza Locuințele Magice și Atelierele magice la următorul nivel, atâta timp cât ești în capitolul potrivit.
Notă: Poți vedea câte Planuri ai trecând mouse-ul peste iconița acestuia atunci când modernizezi clădirile magice sau deschizând meniul de prezentare generală a resurselor făcând clic pe butonul din meniul barei de sus. Vezi pagina Interfață pentru mai multe informații.
Atelier Magic Elfi
Atelier Magic Oameni