Main Hall: Diferență între versiuni
Goya (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
Goya (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
Linia 136: | Linia 136: | ||
|3,4K | |3,4K | ||
|- | |- | ||
|6 [[File:Ch2.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |6 [[File:Ch2.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie avansată]] | ||
|6x6 | |6x6 | ||
|49 | |49 | ||
Linia 184: | Linia 184: | ||
|12K | |12K | ||
|- | |- | ||
|10 [[File:Ch3.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |10 [[File:Ch3.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie superioară]] | ||
|6x6 | |6x6 | ||
|127 | |127 | ||
Linia 256: | Linia 256: | ||
|44K | |44K | ||
|- | |- | ||
|16 [[File:Ch6.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |16 [[File:Ch6.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie în stilul Gnomilor]] | ||
|6x6 | |6x6 | ||
|154 | |154 | ||
Linia 280: | Linia 280: | ||
|57K | |57K | ||
|- | |- | ||
|18 [[File:Ch7.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |18 [[File:Ch7.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie în stilul Zânelor]] | ||
|6x6 | |6x6 | ||
|345 | |345 | ||
Linia 304: | Linia 304: | ||
|70K | |70K | ||
|- | |- | ||
|20 [[File:Ch8.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |20 [[File:Ch8.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie în stilul Orcilor]] | ||
|6x6 | |6x6 | ||
|489 | |489 | ||
Linia 328: | Linia 328: | ||
|87K | |87K | ||
|- | |- | ||
|22 [[File:Ch9.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |22 [[File:Ch9.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie în stilul Elfilor de Pădure]] | ||
|7x6 | |7x6 | ||
|558 | |558 | ||
Linia 352: | Linia 352: | ||
|104K | |104K | ||
|- | |- | ||
|24 [[File:Ch10.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |24 [[File:Ch10.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie în stilul Vrăjitorilor în capitolul 10]] | ||
|7x6 | |7x6 | ||
|711 | |711 | ||
Linia 376: | Linia 376: | ||
|124K | |124K | ||
|- | |- | ||
|26 [[File:Ch11.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |26 [[File:Ch11.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie în stilul Piticilor în capitolul 11]] | ||
|7x7 | |7x7 | ||
|870 | |870 | ||
Linia 400: | Linia 400: | ||
|147K | |147K | ||
|- | |- | ||
|28 [[File:Ch12.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |28 [[File:Ch12.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie modernizată în capitolul 12]] | ||
|7x7 | |7x7 | ||
|1146 | |1146 | ||
Linia 424: | Linia 424: | ||
|172K | |172K | ||
|- | |- | ||
|30 [[File:Ch13.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |30 [[File:Ch13.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie robustă în capitolul 13]] | ||
|8x7 | |8x7 | ||
|1379 | |1379 | ||
Linia 472: | Linia 472: | ||
|230K | |230K | ||
|- | |- | ||
|34 [[File:Ch15.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |34 [[File:Ch15.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie în stilul Elvarienilor, în capitolul 15]] | ||
|8x8 | |8x8 | ||
|6013 | |6013 | ||
Linia 484: | Linia 484: | ||
|280K | |280K | ||
|- | |- | ||
|35 [[File:Ch15.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |35 [[File:Ch15.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie în stilul Elvarienilor, în capitolul 15]] | ||
|8x8 | |8x8 | ||
|2198 | |2198 | ||
Linia 544: | Linia 544: | ||
|475K | |475K | ||
|- | |- | ||
|40 [[File:Ch18.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |40 [[File:Ch18.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie autentică în capitolul 18]] | ||
|8x8 | |8x8 | ||
|4712 | |4712 | ||
Linia 556: | Linia 556: | ||
|500K | |500K | ||
|- | |- | ||
|41 [[File:Ch18.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |41 [[File:Ch18.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie autentică rafinată în capitolul18]] | ||
|8x8 | |8x8 | ||
|5235 | |5235 | ||
Linia 672: | Linia 672: | ||
|- | |- | ||
|360K | |360K | ||
|[[File:Unurium.png|30px|Unurium]] | |||
|- | |||
|rowspan="3"|48 [[File:Ch22.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Tehnologia Primăriei în capitolul 22]] | |||
|rowspan="3"|8x8 | |||
|rowspan="3"|8000 | |||
|rowspan="3"|14000 | |||
|rowspan="3"|91:00 h | |||
|184M | |||
|[[File:coin_small.png|Monede]] | |||
|rowspan="3"|320 | |||
|rowspan="3"|230M | |||
|rowspan="3"|23000K | |||
|rowspan="3"|345K | |||
|rowspan="3"|1300K | |||
|- | |||
|5100K | |||
|[[File:Mana.png|30px|Mană]] | |||
|- | |||
|400K | |||
|[[File:Unurium.png|30px|Unurium]] | |||
|- | |||
|rowspan="3"|49 [[File:Ch22.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Tehnologia Primăriei în capitolul 22]] | |||
|rowspan="3"|8x8 | |||
|rowspan="3"|11000 | |||
|rowspan="3"|16000 | |||
|rowspan="3"|93:00 h | |||
|192M | |||
|[[File:coin_small.png|Monede]] | |||
|rowspan="3"|330 | |||
|rowspan="3"|240M | |||
|rowspan="3"|24000K | |||
|rowspan="3"|360K | |||
|rowspan="3"|1400K | |||
|- | |||
|5600K | |||
|[[File:Mana.png|30px|Mană]] | |||
|- | |||
|440K | |||
|[[File:Unurium.png|30px|Unurium]] | |[[File:Unurium.png|30px|Unurium]] | ||
|- | |- | ||
Linia 734: | Linia 772: | ||
|1,3K | |1,3K | ||
|- | |- | ||
|4 [[File:Ch1.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |4 [[File:Ch1.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie avansată]] | ||
|6x7 | |6x7 | ||
|34 | |34 | ||
Linia 782: | Linia 820: | ||
|6,8K | |6,8K | ||
|- | |- | ||
|8 [[File:Ch3.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |8 [[File:Ch3.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie superioară]] | ||
|6x7 | |6x7 | ||
|75 | |75 | ||
Linia 878: | Linia 916: | ||
|44K | |44K | ||
|- | |- | ||
|16 [[File:Ch6.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |16 [[File:Ch6.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie în stilul Gnomilor]] | ||
|6x7 | |6x7 | ||
|254 | |254 | ||
Linia 902: | Linia 940: | ||
|57K | |57K | ||
|- | |- | ||
|18 [[File:Ch7.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |18 [[File:Ch7.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie în stilul Zânelor]] | ||
|6x7 | |6x7 | ||
|281 | |281 | ||
Linia 926: | Linia 964: | ||
|70K | |70K | ||
|- | |- | ||
|20 [[File:Ch8.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |20 [[File:Ch8.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie în stilul Orcilor]] | ||
|6x7 | |6x7 | ||
|489 | |489 | ||
Linia 950: | Linia 988: | ||
|87K | |87K | ||
|- | |- | ||
|22 [[File:Ch9.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |22 [[File:Ch9.png|25px|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie în stilul Elfilor de Pădure]] | ||
|7x6 | |7x6 | ||
|558 | |558 | ||
Linia 975: | Linia 1.013: | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
|24 [[File:Ch10.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |24 [[File:Ch10.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie în stilul Vrăjitorilor în capitolul 10]] | ||
|7x6 | |7x6 | ||
|711 | |711 | ||
Linia 999: | Linia 1.037: | ||
|124K | |124K | ||
|- | |- | ||
|26 [[File:Ch11.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |26 [[File:Ch11.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie în stilul Piticilor în capitolul 11]] | ||
|7x7 | |7x7 | ||
|870 | |870 | ||
Linia 1.023: | Linia 1.061: | ||
|147K | |147K | ||
|- | |- | ||
|28 [[File:Ch12.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |28 [[File:Ch12.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie modernizată în capitolul 12]] | ||
|7x7 | |7x7 | ||
|1146 | |1146 | ||
Linia 1.047: | Linia 1.085: | ||
|172K | |172K | ||
|- | |- | ||
|30 [[File:Ch13.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |30 [[File:Ch13.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie robustă în capitolul 13]] | ||
|8x7 | |8x7 | ||
|1379 | |1379 | ||
Linia 1.095: | Linia 1.133: | ||
|230K | |230K | ||
|- | |- | ||
|34 [[File:Ch15.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |34 [[File:Ch15.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie în stilul Elvarienilor, în capitolul 15]] | ||
|8x8 | |8x8 | ||
|6013 | |6013 | ||
Linia 1.107: | Linia 1.145: | ||
|280K | |280K | ||
|- | |- | ||
|35 [[File:Ch15.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |35 [[File:Ch15.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie în stilul Elvarienilor, în capitolul 15]] | ||
|8x8 | |8x8 | ||
|2198 | |2198 | ||
Linia 1.167: | Linia 1.205: | ||
|475K | |475K | ||
|- | |- | ||
|40 [[File:Ch18.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |40 [[File:Ch18.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie autentică în capitolul 18]] | ||
|8x8 | |8x8 | ||
|4712 | |4712 | ||
Linia 1.179: | Linia 1.217: | ||
|500K | |500K | ||
|- | |- | ||
|41 [[File:Ch18.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi | |41 [[File:Ch18.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Primărie autentică rafinată în capitolul18]] | ||
|8x8 | |8x8 | ||
|5235 | |5235 | ||
Linia 1.295: | Linia 1.333: | ||
|- | |- | ||
|360K | |360K | ||
|[[File:Unurium.png|30px|Unurium]] | |||
|- | |||
|rowspan="3"|48 [[File:Ch22.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Tehnologia Primăriei în capitolul 22]] | |||
|rowspan="3"|8x8 | |||
|rowspan="3"|8000 | |||
|rowspan="3"|14000 | |||
|rowspan="3"|91:00 h | |||
|184M | |||
|[[File:coin_small.png|Monede]] | |||
|rowspan="3"|320 | |||
|rowspan="3"|230M | |||
|rowspan="3"|23000K | |||
|rowspan="3"|345K | |||
|rowspan="3"|1300K | |||
|- | |||
|5100K | |||
|[[File:Mana.png|30px|Mană]] | |||
|- | |||
|400K | |||
|[[File:Unurium.png|30px|Unurium]] | |||
|- | |||
|rowspan="3"|49 [[File:Ch22.png|Pentru acest nivel trebuie să cercetezi Tehnologia Primăriei în capitolul 22]] | |||
|rowspan="3"|8x8 | |||
|rowspan="3"|11000 | |||
|rowspan="3"|16000 | |||
|rowspan="3"|93:00 h | |||
|192M | |||
|[[File:coin_small.png|Monede]] | |||
|rowspan="3"|330 | |||
|rowspan="3"|240M | |||
|rowspan="3"|24000K | |||
|rowspan="3"|360K | |||
|rowspan="3"|1400K | |||
|- | |||
|5600K | |||
|[[File:Mana.png|30px|Mană]] | |||
|- | |||
|440K | |||
|[[File:Unurium.png|30px|Unurium]] | |[[File:Unurium.png|30px|Unurium]] | ||
|- | |- | ||
Linia 1.413: | Linia 1.489: | ||
!Nivel 46 | !Nivel 46 | ||
!Nivel 47 | !Nivel 47 | ||
! | !Nivel 48 | ||
! | !Nivel 49 | ||
! | ! | ||
|- | |- | ||
|[[File:H_Elves_Townhall_46.png|120px]] | |[[File:H_Elves_Townhall_46.png|120px]] | ||
|[[File:H_Elves_Townhall_47.png|120px]] | |[[File:H_Elves_Townhall_47.png|120px]] | ||
| | |[[File:DH Elves Townhall 48 8x8.png|120px]] | ||
| | |[[File:DH_Elves_Townhall_49_8x8.png|120px]] | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Linia 1.540: | Linia 1.616: | ||
!Nivel 46 | !Nivel 46 | ||
!Nivel 47 | !Nivel 47 | ||
! | !Nivel 48 | ||
! | !Nivel 49 | ||
! | ! | ||
|- | |- | ||
|[[File:H_Humans_Townhall_46.png|120px]] | |[[File:H_Humans_Townhall_46.png|120px]] | ||
|[[File:VL_Humans_Townhall_47_8x8.png|120px]] | |[[File:VL_Humans_Townhall_47_8x8.png|120px]] | ||
| | |[[File:DH Humans Townhall 48 8x8.png|120px]] | ||
| | |[[File:DH Humans Townhall 49 8x8.png|120px]] | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|colspan="6" style="font-size:12px;text-align:center;"|Clic pe fiecare nivel al clădirii pentru a vedea imaginea mărită. | |colspan="6" style="font-size:12px;text-align:center;"|Clic pe fiecare nivel al clădirii pentru a vedea imaginea mărită. | ||
|} | |} |
Versiunea curentă din 21 septembrie 2024 02:52
|
Primărie
Scop
Primăria este centrul orașului si acționează ca spațiu principal de stocare. Cele mai multe clădiri trebuie să fie conectate prin străzi la Primărie, pentru a fi funcționale.
Dacă faci clic pe clădire se deschide inventarul resurselor produse. Primăria asigura depozitarea monedelor, proviziilor și mărfurilor standard / mărfurilor sensibile / mărfurilor înălțate. Nu există nici o limită pentru depozitarea mărfurilor. În contrast, dacă dorești mărirea capacitații de depozitare pentru monede și provizii trebuie să modernizezi Primăria.
Deschiderea meniului Primăriei îți va oferi o imagine de ansamblu asupra tuturor mărfurilor tale stocate. Această prezentare generală este împărțită în 3 file diferite:
- Fila 1 - Mărfuri standard:
- Fila 2 - Mărfuri sensibile:
- Fila 3 - Mărfuri înălțate:
Primăria iți oferă o privire generală a Relicvelor tale și a Sporurilor de producție.
Sporul de producție: Pe parcursul jocului, vei câștiga posibilitatea de a crește producția la 3 din cele 9 mărfuri standard din joc. Cele 3 mărfuri standard ce pot fi stimulate sunt alocate imediat ce îți creezi orașul. Acestea sunt enumerate în Primărie. Pentru a obține un spor de producție, va trebui să deblochezi tehnologia în meniul de Cercetare și să colectezi Relicvele corespunzătoare pe Harta lumii sau în Turniruri.
Mai târziu în joc, când vei ajunge la Elementali în capitolul XII și vei debloca tehnologiile adecvate în meniul de Cercetare, vei putea produce mărfuri sensibile. Din acest capitol și următoarele vei primi trei noi mărfuri sensibile ce pot fi stimulate.
Iar când vei ajunge la Spiritul de echipă în capitolul XVIII și vei debloca tehnologiile adecvate în meniul de Cercetare, vei putea produce mărfuri înălțate. începând cu acest capitol și următoarele vei primi trei noi mărfuri înălțate ce pot fi stimulate.
Sugestie: Poți identifica ce sporuri de producție are un oraș vizitând Harta lumii. Provinciile situate în jurul unui oraș la orele 12, 4 și 8 îți arată care vor fi mărfurile lui stimulate. |
Prosperitate
Începând cu Capitolul XXI - Legenda valloriană, Primăria va oferi o altă resursă specială:
Prosperitatea este necesară pentru a construi unele clădiri speciale ale capitolului, iar dacă dorești să afli mai multe despre această cerință specială, te rugăm să vizitezi pagina dedicată.
Cerințe
Primăria este disponibilă chiar de la începutul jocului. Nu există cerințe pentru a obține această clădire. Acesta poate fi mutată, dar nu poate fi vândută sau reconstruită.
Modernizare
Modernizarea Primăriei la un nivel superior va crește:
- Cantitatea de monede și provizii care poate fi stocată;
- Cantitatea de monede pe care o primești când cineva le donează utilizând Ajutor între vecini;
- Valoarea recompensei pe care o primești când oferi Ajutor între vecini altor jucători;
- Cantitatea punctelor de clasament pe care le obții din această clădire;
- Cantitatea de Prosperitate oferită de clădire (doar de la Capitolul XXI înainte).
Privire generală Primărie
Primăria Elfilor
Primăria Oamenilor
Nivelurile clădirii
Nivelurile Primăriei Elfilor