Evenimente principale: Diferență între versiuni
Goya (discuție | contribuții) (Pagină nouă: ===Evenimentele principale=== On several occasions, special events took place in Elvenar. Here you will find an overview of these Events. Klick on a headline to view the Events des...) |
Goya (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
(Nu s-au afișat 94 de versiuni intermediare efectuate de alți 3 utilizatori) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
===Evenimentele principale=== | ===Evenimentele principale=== | ||
În fiecare an, în Elvenar au loc multe evenimente speciale. Aici vei găsi o prezentare generală a acestora. Clic pe bannerul evenimentului pentru a vedea descrierea. | |||
{{Format:Evenimente principale - Prezentare}} | |||
=== | ===Recompensele=== | ||
Aici poți vedea unele dintre clădirile pe care le poți obține ca recompensă în aceste evenimente, precum și unele clădiri speciale care au fost Mare Premiu și pot deveni în viitor premii la ocazii speciale. | |||
Unele recompense aparțin unui [[Seturi_de_clădiri|'''Set de clădiri''']]. Dacă le plasezi alăturate, vor da mai multe beneficii decât dăruiește fiecare în parte. | |||
{|align="center" cellpadding="1" width="100%" | {|align="center" cellpadding="1" width="100%" | ||
|style="background-color:#af895f;|''' | |style="background-color:#af895f;|'''Te rugăm să reții: '''Toate valorile efectelor depind de capitolul în care te aflai în momentul în care ai adăugat clădirile în inventarul tău.''' | ||
|} | |} | ||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | |||
!colspan="11"| | ====Eșantioane de clădiri==== | ||
Acestea sunt unele dintre recompensele care au fost acordate în trecut și care pot reapărea în viitor. | |||
Apasă pe imaginea clădirii pentru a vedea cadrul mărit. | |||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | |||
!colspan="11"|Informații clădire | |||
|- | |- | ||
| | |Clădire | ||
|colspan="1"| | |colspan="1"|Mărime | ||
|colspan="1"| | |colspan="1"|Descriere | ||
|colspan=""| | |colspan="1"|Beneficii | ||
|- | |- | ||
|[[File:Leaf Codex.png|60px| | |[[File:Leaf Codex.png|60px|Codexul frunzei]] | ||
|2x2 | |2x2 | ||
| | |Puterea unei noi religii vechi, scoasă la iveală de semnele naturii. | ||
| | |Oferă cultură | ||
|- | |- | ||
|[[File:Sun Codex.png|60px| | |[[File:Sun Codex.png|60px|Codexul soarelui]] | ||
|2x2 | |2x2 | ||
| | |Puterea unei noi religii vechi, scoasă la iveală de semnul sacru al soarelui. | ||
| | |Oferă cultură | ||
|- | |- | ||
|[[File:Lava Codex.png|60px| | |[[File:Lava Codex.png|60px|Codexul lavei]] | ||
|2x2 | |2x2 | ||
| | |Puterea unei noi religii vechi, scoasă la iveală de semnele focului și pământului. | ||
| | |Oferă cultură | ||
|- | |- | ||
|[[File:Rainbow Unicorn.png|60px| | |[[File:Rainbow Unicorn.png|60px|Unicornul curcubeu]] | ||
|2x1 | |2x1 | ||
| | |Poate că oamenii se vor întreba când a fost văzut ultima oară zeul pădurii Enar. Dar asta nu are nicio legătură cu popularitatea unicornilor în Elvenar. Unii cred că Enar se va arăta din când în când, călărind un curcubeu dublu. | ||
| | |Oferă cultură și populație | ||
|- | |- | ||
|[[File:Silver Unicorn.png|60px| | |[[File:Silver Unicorn.png|60px|Unicornul de argint]] | ||
|2x1 | |2x1 | ||
| | |Poate că oamenii se vor întreba când a fost văzut ultima oară zeul pădurii Enar. Dar asta nu are nicio legătură cu popularitatea unicornilor în Elvenar. Acesta este făurit din cel mai fin argint. Mă îndoiesc că Enar va fi mulțumit de această idee. | ||
| | |Oferă cultură | ||
|- | |- | ||
|[[File:Crystal Unicorn.png|60px| | |[[File:Crystal Unicorn.png|60px|Unicornul de cristal]] | ||
|2x1 | |2x1 | ||
| | |Poate că oamenii se vor întreba când a fost văzut ultima oară zeul pădurii Enar. Dar asta nu are nicio legătură cu popularitatea unicornilor în Elvenar. Acesta este făurit din cel mai fin cristal. | ||
| | |Oferă cultură | ||
|- | |- | ||
|[[File:Rainbow Flower Cage.png|60px| | |[[File:Rainbow Flower Cage.png|60px|Colivia florilor curcubeu]] | ||
|1x1 | |1x1 | ||
| | |O Colivie a florilor din semințe organice de curcubeu. Ce frumusețe, ce încântare! | ||
| | |Oferă cultură și populație | ||
|- | |- | ||
|[[File:Spring Flower Cage.png|60px| | |[[File:Spring Flower Cage.png|60px|Colivia florilor de primăvară]] | ||
|1x1 | |1x1 | ||
| | |Coliviile nu sunt bune doar pentru a reține oaspeții nepoftiți, dar sunt și destul de frumoase dacă le folosești cum trebuie. Mai ales primăvara. | ||
| | |Oferă cultură | ||
|- | |- | ||
|[[File:Summer Flower Cage.png|60px| | |[[File:Summer Flower Cage.png|60px|Colivia florilor de vară]] | ||
|1x1 | |1x1 | ||
| | |Coliviile nu sunt bune doar pentru a reține oaspeții nepoftiți, dar sunt și destul de frumoase dacă le folosești cum trebuie. Mai ales vara. | ||
| | |Oferă cultură | ||
|- | |- | ||
|[[File:A_Evt_Temp_Q1Goods1_1_0012.png|60px| | |[[File:A_Evt_Temp_Q1Goods1_1_0012.png|60px|Negustorul călător I]] | ||
|2x3 | |2x3 | ||
| | |Un Negustor viclean de peste mări: Îți permite să produci un volum decent de mărfuri de nivelul 1 neamplificat. | ||
| | |Produce mărfuri de bază nestimulate | ||
|- | |- | ||
|[[File:A_Evt_Temp_Q2Goods1_1_0013.png|60px| | |[[File:A_Evt_Temp_Q2Goods1_1_0013.png|60px|Negustorul călător II]] | ||
|2x3 | |2x3 | ||
| | |Un Negustor viclean de peste mări: Îți permite să produci un volum decent de mărfuri de nivelul 2 neamplificat. | ||
| | |Produce mărfuri rafinate nestimulate | ||
|- | |- | ||
|[[File:A_Evt_Temp_Q3Goods1_1_0023.png|60px| | |[[File:A_Evt_Temp_Q3Goods1_1_0023.png|60px|Negustorul călător III]] | ||
|2x3 | |2x3 | ||
| | |Un Negustor viclean de peste mări: Îți permite să produci un volum decent de mărfuri de nivelul 3 neamplificat. | ||
| | |Produce mărfuri prețioase nestimulate | ||
|- | |- | ||
|[[File:A_Evt_Auto_GoodOrcs1_1_0013.png|60px| | |[[File:A_Evt_Auto_GoodOrcs1_1_0013.png|60px|Cuib de orci]] | ||
|4x2 | |4x2 | ||
| | |Un loc confortabil pentru întâlnirea orcilor din împrejurimi: Produce unelte sau orci la fiecare 24 de ore. | ||
| | |În funcție de capitol, produce unelte sau orci | ||
|- | |- | ||
|[[File:A_Evt_Auto_OrcStrategist1_1_0013_d.png|60px| | |[[File:A_Evt_Auto_OrcStrategist1_1_0013_d.png|60px|Terenurile Orcului strateg]] | ||
|2x4 | |2x4 | ||
| | |Un loc unde se adună cei mai inteligenți Orci luptători: Recrutează Orci strategi la fiecare 12 ore. | ||
| | |Produce Orci strategi | ||
|} | |} | ||
====Clădiri care expiră==== | |||
Unele recompense din eveniment au o mare putere, însă această putere durează doar un timp limitat. Noi numim aceste tipuri de recompense '''[[Clădiri care expiră]]'''. Când bonusul acestei clădiri a expirat, clădirea poate rămâne în orașul tău, oferindu-ți totuși un mic beneficiu. | |||
====Marile Premii==== | ====Marile Premii==== | ||
Acestea sunt clădirile care au fost oferite ca Mari Premii în trecut. Cu ocazia unor evenimente viitoare, unele dintre ele pot fi oferite din nou (de exemplu Aventurile Frăției). | |||
Clic pe fiecare clădire pentru a vedea imaginea mărită. | |||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | {| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | ||
!colspan="11"|Solstițiul de vară | !colspan="11"|Solstițiul de vară | ||
|- | |- | ||
| | |Clădire | ||
|colspan="1"| | |colspan="1"|Mărime | ||
|colspan="1"| | |colspan="1"|Descriere | ||
|colspan="1"| | |colspan="1"|Beneficii | ||
|- | |- | ||
|[[File:VenarI.png|80px|Venar | |[[File:VenarI.png|80px|Rocile lui Venar I]] | ||
|2x4 | |2x4 | ||
| | |O formațiune stâncoasă, din monoliți impresionanți și străvechi. Mulți cred că puterea cosmică și spirituală a întregului Elvenar se concentrează în acest loc sacru pe timpul Solstițiului de Vară. Toate popoarele și rasele se adună aici pentru a se închina soarelui și lunii, sărbătorindu-și coexistența pașnică. | ||
| | |Oferă cultură | ||
|- | |- | ||
|[[File:VenarII.png|80px|Venar | |[[File:VenarII.png|80px| Rocile lui Venar II]] | ||
|3x4 | |3x4 | ||
| | |O formațiune stâncoasă, din monoliți impresionanți și străvechi. Mulți cred că puterea cosmică și spirituală a întregului Elvenar se concentrează în acest loc sacru pe timpul Solstițiului de Vară. Elfii cred că Prea-Înalții au lăsat monoliții ca semn al unui trai mai bun. | ||
| | |Oferă cultură | ||
|- | |- | ||
|[[File:VenarIII.png|80px|Venar | |[[File:VenarIII.png|80px| Rocile lui Venar III]] | ||
|5x4 | |5x4 | ||
| | |O formațiune stâncoasă, din monoliți impresionanți și străvechi. Mulți cred că puterea cosmică și spirituală a întregului Elvenar se concentrează în acest loc sacru pe timpul Solstițiului de Vară. Oamenii cred că vechii zei au smuls stâncile din pământ cu mâinile goale. | ||
| | |Oferă cultură | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | {| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | ||
!colspan="11"|Ninsoarea | !colspan="11"|Ninsoarea | ||
|- | |- | ||
| | |Clădire | ||
|colspan="1"| | |colspan="1"|Mărime | ||
|colspan="1"| | |colspan="1"|Descriere | ||
|colspan="1"| | |colspan="1"|Beneficii | ||
|- | |- | ||
|[[File:Snow Flake Mountain.png|80px| | |[[File:Snow Flake Mountain.png|80px|Muntele fulgilor de nea]] | ||
|4x2 | |4x2 | ||
| | |Muntele fulgilor de nea | ||
| | |Oferă cultură și populație | ||
|- | |- | ||
|[[File:Castle Snow Flake.png|80px| | |[[File:Castle Snow Flake.png|80px|Fulg de nea al castelului]] | ||
|4x3 | |4x3 | ||
| | |Reședința Regelui Zăpezilor: aici contraface el zi și noapte planurile pentru a-i domina pe toți. Dacă se plictiseste, sculptează țurțuri. | ||
| | |Oferă cultură și populație | ||
|- | |- | ||
|[[File:Tower of the Winter King.png|80px| | |[[File:Tower of the Winter King.png|80px|Turnul Regelui zăpezilor]] | ||
|4x4 | |4x4 | ||
| | |Coroana complicată a castelului Regelui Zăpezilor: mărețul său turn de iarnă, așa cum va arăta tiparul lumii fermecate. | ||
| | |Oferă cultură și populație | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | {| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | ||
!colspan="11"|Renașterea Phoenixului | !colspan="11"|Renașterea Phoenixului | ||
|- | |- | ||
| | |Clădire | ||
|colspan="1"| | |colspan="1"|Mărime | ||
|colspan="1"| | |colspan="1"|Descriere | ||
|colspan="1"| | |colspan="1"|Beneficii | ||
|- | |- | ||
|[[File:A_Evt_Easter_Vii_1GrandPrize1_1_0012.png|80px| | |[[File:A_Evt_Easter_Vii_1GrandPrize1_1_0012.png|80px|Ou magic misterios]] | ||
|3x4 | |3x4 | ||
| | |Legendele spun că primul ou din Unur s-a coborât din cer. De atunci, oamenii de știință și membrii Cultului Phoenixului tot caută alte ouă magice. | ||
| | |Oferă cultură | ||
|- | |- | ||
|[[File:A_Evt_Easter_Vii_2GrandPrize1_1_0012.png|80px| | |[[File:A_Evt_Easter_Vii_2GrandPrize1_1_0012.png|80px|Ou de Phoenix purpuriu]] | ||
|4x4 | |4x4 | ||
|Elvenar | |Elvenar este mult mai bogat în ouă magice decât a fost vreodată Unur. Lumea spune că unele conțin chiar pui de Phoenix. | ||
| | |Oferă cultură și populație | ||
|- | |- | ||
|[[File:A_Evt_Easter_Vii_3GrandPrize1_1_0014.png|80px| | |[[File:A_Evt_Easter_Vii_3GrandPrize1_1_0014.png|80px|Renașterea Phoenixului]] | ||
|4x5 | |4x5 | ||
| | |Când Phoenixul renaște - iarna se termină. Oamenii și Elfii venerează în egală măsură această creatură divină. | ||
| | |Oferă cultură și populație | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | {| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | ||
!colspan="11"|Marșul Turmelor | !colspan="11"|Marșul Turmelor | ||
|- | |- | ||
| | |Clădire | ||
|colspan="1"| | |colspan="1"|Mărime | ||
|colspan="1"| | |colspan="1"|Descriere | ||
|colspan="1"| | |colspan="1"|Beneficii | ||
|- | |- | ||
|[[File:herds_gathering_01.png|80px| | |[[File:herds_gathering_01.png|80px|Adunarea turmelor]] | ||
|6x4 | |6x4 | ||
| | |Toate animalele se adună atunci când câinele ciobănesc cu două cozi își strânge turma. În ce direcție duce această călătorie? | ||
| | |Oferă cultură | ||
|- | |- | ||
|[[File:great_auction_02.png|80px| | |[[File:great_auction_02.png|80px|Marea licitație]] | ||
|5x5 | |5x5 | ||
| | |A venit lume din întreg Elvenarul pentru a participa la licitație, în speranța de a obține cele mai frumoase animale din toate turmele. | ||
| | |Oferă cultură | ||
|- | |- | ||
|[[File:cozy_farm_03.png|80px| | |[[File:cozy_farm_03.png|80px|Ferma confortabilă]] | ||
|4x6 | |4x6 | ||
| | |Casa celor mai frumoși bivoli, a oilor pufoase și a unui număr foarte mare de porci. Fermierul fermecat este mereu cu ochii pe ei. | ||
| | |Oferă cultură și populație | ||
|- | |||
|} | |||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | |||
!colspan="11"|Ascensiunea lui Eldrasil | |||
|- | |||
|Clădire | |||
|colspan="1"|Mărime | |||
|colspan="1"|Descriere | |||
|colspan="1"|Beneficii | |||
|- | |||
|[[File:magic_stub_01.png|80px|Ciot sferic]] | |||
|4x4 | |||
|Cea de-a treia cădere a lunii conduce magia sferică în pădurea veche. Rezultatele sunt uimitoare. | |||
|Oferă cultură | |||
|- | |||
|[[File:Holy_Halls_02.png|80px|Sălile Sfinte ale lui Eldrasil]] | |||
|4x6 | |||
|Pur și cu gust de alune. Sălile Sfinte ale lui Eldrasil oferă spațiu pentru un adăpost confortabil. | |||
|Oferă cultură și populație | |||
|- | |||
|[[File:Village_03.png|80px|Satul lui Eldrasil]] | |||
|5x5 | |||
|Un sat locuit de noii veniți pufoși. | |||
|Oferă cultură și populație | |||
|} | |||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | |||
!colspan="11"|Trei Giganți ai Ghețarului | |||
|- | |||
|Clădire | |||
|colspan="1"|Mărime | |||
|colspan="1"|Descriere | |||
|colspan="1"|Beneficii | |||
|- | |||
|[[File:Giants_Shrine.png|80px|Altarul Giganților înghețați]] | |||
|2x2 | |||
|Un Altar pentru a venera Giganții Ghețarului | |||
|Oferă cultură | |||
|- | |||
|[[File:IceMountainTroll.png|80px|Trolul din ghețar]] | |||
|5x4 | |||
|O parte din setul [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Trei Giganți ai Ghețarului''']] | |||
|Oferă bonusuri pentru cultură și bonusuri de set împreună cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|- | |||
|[[File:IceHag.png|80px|Scorpia gigantică din ghețar]] | |||
|4x5 | |||
|Eliberată de sub Ghețarii Elvenarului, această Scorpie antică își caută un alt loc, suficient de rece pentru a fi ocupat. | |||
|Oferă cultură și populație | |||
|} | |||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | |||
!colspan="11"|Cultul Phoenixului | |||
|- | |||
|Clădire | |||
|colspan="1"|Mărime | |||
|colspan="1"|Descriere | |||
|colspan="1"|Beneficii | |||
|- | |- | ||
|[[File:Easter_Pond.png|80px|Piața cultistului]] | |||
|2x3 | |||
|O parte din setul [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Cultul Phoenixului''']] | |||
|Oferă Cultură, Mărfuri de bază și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|- | |||
|[[File:Phoenix_gong.png|80px|Venerarea Phoenixului]] | |||
|3x5 | |||
|O parte din setul [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Cultul Phoenixului''']] | |||
|Oferă Populație, Cultură, Mărfuri rafinate și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|- | |||
|[[File:Phoenix_temple.png|80px|Templul Phoenixului]] | |||
|5x3 | |||
|O parte din setul [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Cultul Phoenixului''']] | |||
|Oferă Cultură, Mărfuri prețioase și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|} | |} | ||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | |||
!colspan="11"|Woodelvenstock | |||
|- | |||
|Clădire | |||
|colspan="1"|Mărime | |||
|colspan="1"|Descriere | |||
|colspan="1"|Beneficii | |||
|- | |||
|[[File:Event_Sum_Set_2x2_0000.png|80px|Loja VIP]] | |||
|2x2 | |||
|O parte din setul [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Woodelvenstock''']] | |||
|Oferă Cultură, Populație, Monede și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|- | |||
|[[File:Event_Sum_Set_3x1_0000.png|80px|Zona Lindworm-ului]] | |||
|3x1 | |||
|O parte din setul [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Woodelvenstock''']] | |||
|Oferă Cultură, Mărfuri (sau Mană) și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|- | |||
|[[File:Event_Sum_Set_3x4_01_0022.png|80px|Scena principală]] | |||
|3x4 | |||
|O parte din setul [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Woodelvenstock''']] | |||
|Oferă Cultură, Populație, Semințe divine și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|} | |||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | |||
!colspan="11"|Festivalul Recoltei | |||
|- | |||
|Clădire | |||
|colspan="1"|Mărime | |||
|colspan="1"|Descriere | |||
|colspan="1"|Beneficii | |||
|- | |||
|[[File:Event_Aut_Set_3x3_01_0000.png|80px|Sanctuarul cornului abundenței]] | |||
|3x3 | |||
|O parte din setul 1 al [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Festivalului Recoltei''']] | |||
|Oferă Cultură, Populație, Mărfuri de bază și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|- | |||
|[[File:Event_Aut_5x3_01_0000.png|80px|Kirit, zeul-nevăstuică al roadei de noapte]] | |||
|5x3 | |||
|O parte din setul 2 al [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Festivalului Recoltei''']] | |||
|Oferă Cultură, Populație, Mărfuri rafinate și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|- | |||
|[[File:Event_Aut_4x4_01_0000.png|80px|Krarak, zeița-pasăre a recoltei soarelui]] | |||
|4x4 | |||
|O parte din setul 2 al [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Festivalului Recoltei''']] | |||
|Oferă Cultură, Populație, Mărfuri prețioase și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|} | |||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | |||
!colspan="11"|Magia iernii | |||
|- | |||
|Clădire | |||
|colspan="1"|Mărime | |||
|colspan="1"|Descriere | |||
|colspan="1"|Beneficii | |||
|- | |||
|[[File:Event_Win_Set2_2x4_0000.png|80px|Bufnițele de lângă Turnul cu ceas]] | |||
|2x4 | |||
|O parte din setul Bufnițe polare al [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Magiei iernii''']] | |||
|Oferă Populație, Cultură, Monede și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']]] | |||
|- | |||
|[[File:Event_Win_Set2_5x2_0000.png|80px|Adăpostul Bufniței polare]] | |||
|5x2 | |||
|O parte din setul Bufnițe polare al [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Magiei iernii''']] | |||
|Oferă Populație, Cultură, Unelte și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|- | |||
|[[File:Event_Win_Set2_3x4_01_0000.png|80px|Fabrica de Crăciun a Moșilor Yeti]] | |||
|3x4 | |||
|O parte din setul Bufnițe polare al [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Magiei iernii''']] | |||
|Oferă Populație, Cultură, Unelte și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|} | |||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | |||
!colspan="11"|Carnaval | |||
|- | |||
|Clădire | |||
|colspan="1"|Mărime | |||
|colspan="1"|Descriere | |||
|colspan="1"|Beneficii | |||
|- | |||
|[[File:Evt_Car_XIX_Tavern.png|80px|Taverna bufonului]] | |||
|4x4 | |||
|O parte din setul [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Carnavalului''']] | |||
|Oferă Cultură, Elixir și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|- | |||
|[[File:Evt_Car_XIX_Band.png|80px|Fanfara]] | |||
|4x2 | |||
|O parte din setul [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Carnavalului''']] | |||
|Oferă Cultură, Unelte sau Mărfuri prețioase sau Mană sau Semințe divine și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|- | |||
|[[File:Evt_Car_XIX_Fountain.png|80px|Fântâna petrecăreților]] | |||
|3x3 | |||
|O parte din setul [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Carnavalului''']] | |||
| Oferă Cultură, Unelte sau Mărfuri prețioase sau Mană și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|- | |||
|[[File:Evt_Car_XIX_Banquet.png|80px|Banchet]] | |||
|5x3 | |||
|O parte din setul [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Carnavalului''']] | |||
|Oferă Cultură, Unelte și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|- | |||
|[[File:Evt_Car_XIX_Fireworks.png|80px|Artificii festive]] | |||
|2x3 | |||
|O parte din setul [[Seturi_de_clădiri#Privire_generală_Seturi_de_clădiri|'''Carnavalului''']] | |||
|Oferă Cultură, Monede și Bonus de set cu alte [[Seturi_de_clădiri#Setul_de_clădiri|'''Clădiri de set''']] | |||
|- | |||
|} | |||
<br> | |||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | |||
!colspan="11"|Sirenele Verii | |||
|- | |||
|Clădire | |||
|colspan="1"|Mărime | |||
|colspan="1"|Descriere | |||
|colspan="1"|Beneficii | |||
|- | |||
|[[File:Event_Sum_Set_5x4_0000.png|80px|Crab Hotel Deluxe]] | |||
|5x4 | |||
|Toți vor să rămână la hotelul de 5 stele-pește | |||
|Oferă cultură și populație | |||
|- | |||
|[[File:Event_Sum_Set_3x4_0000.png|80px|Rechinopalooza]] | |||
|3x4 | |||
|Cel mai interesant tobogan și piscină pentru scufundări din Unar | |||
|Oferă cultură, populație și Provizii sau Mărfuri prețioase sau Mană sau Semințe divine | |||
|- | |||
|[[File:Event_Sum_Set_3x3_02_0000.png|80px|Bar pe plajă]] | |||
|3x3 | |||
|Cel mai tare bar pe plajă din întreg orașul | |||
|Oferă cultură | |||
|- | |||
|[[File:Event_Sum_Set_3x3_01_0000.png|80px|Laguna ascunsă]] | |||
|3x3 | |||
|O secțiune de plajă ascunsă și accesibilă doar celor inițiați | |||
|Oferă cultură și Provozii sau Mărfuri prețioase sau Mană | |||
|- | |||
|[[File:Mermaids_Sum_Set_2x3_0000.png|80px|Baywatch]] | |||
|2x3 | |||
|Turnul de veghe al pazei de coastă | |||
| Oferă cultură și populație | |||
|- | |||
|} | |||
====[[Seturi de clădiri]]==== | |||
Un set de clădiri este compus dintr-un anumit număr de clădiri. Orice clădire de set unică poate aparține doar unui set de clădiri. Construiește-le una lângă cealaltă pentru a le debloca adevăratul potențial! Cu cât construiești mai multe Clădiri de set unice una lângă cealaltă, cu atât mai mare va fi bonusul! | |||
Poți găsi o prezentare generală a tuturor Seturilor de clădiri disponibile pe [[Seturi de clădiri|pagina dedicată]]. |
Versiunea curentă din 15 octombrie 2022 21:50
Evenimentele principale
În fiecare an, în Elvenar au loc multe evenimente speciale. Aici vei găsi o prezentare generală a acestora. Clic pe bannerul evenimentului pentru a vedea descrierea.
Prezentare generală a Evenimentelor principale | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Clic pe bannerele evenimentelor pentru informații detaliate despre acestea. | |||||||||
Clic pe bannerele evenimentelor pentru informații detaliate despre acestea. |
Recompensele
Aici poți vedea unele dintre clădirile pe care le poți obține ca recompensă în aceste evenimente, precum și unele clădiri speciale care au fost Mare Premiu și pot deveni în viitor premii la ocazii speciale.
Unele recompense aparțin unui Set de clădiri. Dacă le plasezi alăturate, vor da mai multe beneficii decât dăruiește fiecare în parte.
Te rugăm să reții: Toate valorile efectelor depind de capitolul în care te aflai în momentul în care ai adăugat clădirile în inventarul tău. |
Eșantioane de clădiri
Acestea sunt unele dintre recompensele care au fost acordate în trecut și care pot reapărea în viitor. Apasă pe imaginea clădirii pentru a vedea cadrul mărit.
Clădiri care expiră
Unele recompense din eveniment au o mare putere, însă această putere durează doar un timp limitat. Noi numim aceste tipuri de recompense Clădiri care expiră. Când bonusul acestei clădiri a expirat, clădirea poate rămâne în orașul tău, oferindu-ți totuși un mic beneficiu.
Marile Premii
Acestea sunt clădirile care au fost oferite ca Mari Premii în trecut. Cu ocazia unor evenimente viitoare, unele dintre ele pot fi oferite din nou (de exemplu Aventurile Frăției). Clic pe fiecare clădire pentru a vedea imaginea mărită.
Trei Giganți ai Ghețarului | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Clădire | Mărime | Descriere | Beneficii | |||||||
2x2 | Un Altar pentru a venera Giganții Ghețarului | Oferă cultură | ||||||||
5x4 | O parte din setul Trei Giganți ai Ghețarului | Oferă bonusuri pentru cultură și bonusuri de set împreună cu alte Clădiri de set | ||||||||
4x5 | Eliberată de sub Ghețarii Elvenarului, această Scorpie antică își caută un alt loc, suficient de rece pentru a fi ocupat. | Oferă cultură și populație |
Cultul Phoenixului | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Clădire | Mărime | Descriere | Beneficii | |||||||
2x3 | O parte din setul Cultul Phoenixului | Oferă Cultură, Mărfuri de bază și Bonus de set cu alte Clădiri de set | ||||||||
3x5 | O parte din setul Cultul Phoenixului | Oferă Populație, Cultură, Mărfuri rafinate și Bonus de set cu alte Clădiri de set | ||||||||
5x3 | O parte din setul Cultul Phoenixului | Oferă Cultură, Mărfuri prețioase și Bonus de set cu alte Clădiri de set |
Woodelvenstock | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Clădire | Mărime | Descriere | Beneficii | |||||||
2x2 | O parte din setul Woodelvenstock | Oferă Cultură, Populație, Monede și Bonus de set cu alte Clădiri de set | ||||||||
3x1 | O parte din setul Woodelvenstock | Oferă Cultură, Mărfuri (sau Mană) și Bonus de set cu alte Clădiri de set | ||||||||
3x4 | O parte din setul Woodelvenstock | Oferă Cultură, Populație, Semințe divine și Bonus de set cu alte Clădiri de set |
Festivalul Recoltei | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Clădire | Mărime | Descriere | Beneficii | |||||||
3x3 | O parte din setul 1 al Festivalului Recoltei | Oferă Cultură, Populație, Mărfuri de bază și Bonus de set cu alte Clădiri de set | ||||||||
5x3 | O parte din setul 2 al Festivalului Recoltei | Oferă Cultură, Populație, Mărfuri rafinate și Bonus de set cu alte Clădiri de set | ||||||||
4x4 | O parte din setul 2 al Festivalului Recoltei | Oferă Cultură, Populație, Mărfuri prețioase și Bonus de set cu alte Clădiri de set |
Magia iernii | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Clădire | Mărime | Descriere | Beneficii | |||||||
2x4 | O parte din setul Bufnițe polare al Magiei iernii | Oferă Populație, Cultură, Monede și Bonus de set cu alte Clădiri de set] | ||||||||
5x2 | O parte din setul Bufnițe polare al Magiei iernii | Oferă Populație, Cultură, Unelte și Bonus de set cu alte Clădiri de set | ||||||||
3x4 | O parte din setul Bufnițe polare al Magiei iernii | Oferă Populație, Cultură, Unelte și Bonus de set cu alte Clădiri de set |
Carnaval | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Clădire | Mărime | Descriere | Beneficii | |||||||
4x4 | O parte din setul Carnavalului | Oferă Cultură, Elixir și Bonus de set cu alte Clădiri de set | ||||||||
4x2 | O parte din setul Carnavalului | Oferă Cultură, Unelte sau Mărfuri prețioase sau Mană sau Semințe divine și Bonus de set cu alte Clădiri de set | ||||||||
3x3 | O parte din setul Carnavalului | Oferă Cultură, Unelte sau Mărfuri prețioase sau Mană și Bonus de set cu alte Clădiri de set | ||||||||
5x3 | O parte din setul Carnavalului | Oferă Cultură, Unelte și Bonus de set cu alte Clădiri de set | ||||||||
2x3 | O parte din setul Carnavalului | Oferă Cultură, Monede și Bonus de set cu alte Clădiri de set |
Seturi de clădiri
Un set de clădiri este compus dintr-un anumit număr de clădiri. Orice clădire de set unică poate aparține doar unui set de clădiri. Construiește-le una lângă cealaltă pentru a le debloca adevăratul potențial! Cu cât construiești mai multe Clădiri de set unice una lângă cealaltă, cu atât mai mare va fi bonusul!
Poți găsi o prezentare generală a tuturor Seturilor de clădiri disponibile pe pagina dedicată.