Renașterea Phoenixului

Ninsoarea

Solstițiul de vară 2016

Recompensele

Aici poți vedea unele dintre clădirile pe care le poți obține ca recompensă în aceste evenimente, precum și unele clădiri speciale care au fost Mare Premiu și pot deveni în viitor premii la ocazii speciale.

Unele recompense aparțin unui Set de clădiri. Dacă le plasezi alăturate, vor da mai multe beneficii decât dăruiește fiecare în parte.

Te rugăm să reții: Toate valorile efectelor depind de capitolul în care te aflai în momentul în care ai adăugat clădirile în inventarul tău.

Eșantioane de clădiri

Acestea sunt unele dintre recompensele care au fost acordate în trecut și care pot reapărea în viitor. Apasă pe imaginea clădirii pentru a vedea cadrul mărit.

Informații clădire
Clădire Mărime Descriere Beneficii
Codexul frunzei 2x2 Puterea unei noi religii vechi, scoasă la iveală de semnele naturii. Oferă cultură
Codexul soarelui 2x2 Puterea unei noi religii vechi, scoasă la iveală de semnul sacru al soarelui. Oferă cultură
Codexul lavei 2x2 Puterea unei noi religii vechi, scoasă la iveală de semnele focului și pământului. Oferă cultură
Unicornul curcubeu 2x1 Poate că oamenii se vor întreba când a fost văzut ultima oară zeul pădurii Enar. Dar asta nu are nicio legătură cu popularitatea unicornilor în Elvenar. Unii cred că Enar se va arăta din când în când, călărind un curcubeu dublu. Oferă cultură și populație
Unicornul de argint 2x1 Poate că oamenii se vor întreba când a fost văzut ultima oară zeul pădurii Enar. Dar asta nu are nicio legătură cu popularitatea unicornilor în Elvenar. Acesta este făurit din cel mai fin argint. Mă îndoiesc că Enar va fi mulțumit de această idee. Oferă cultură
Unicornul de cristal 2x1 Poate că oamenii se vor întreba când a fost văzut ultima oară zeul pădurii Enar. Dar asta nu are nicio legătură cu popularitatea unicornilor în Elvenar. Acesta este făurit din cel mai fin cristal. Oferă cultură
Colivia florilor curcubeu 1x1 O Colivie a florilor din semințe organice de curcubeu. Ce frumusețe, ce încântare! Oferă cultură și populație
Colivia florilor de primăvară 1x1 Coliviile nu sunt bune doar pentru a reține oaspeții nepoftiți, dar sunt și destul de frumoase dacă le folosești cum trebuie. Mai ales primăvara. Oferă cultură
Colivia florilor de vară 1x1 Coliviile nu sunt bune doar pentru a reține oaspeții nepoftiți, dar sunt și destul de frumoase dacă le folosești cum trebuie. Mai ales vara. Oferă cultură
Negustorul călător I 2x3 Un Negustor viclean de peste mări: Îți permite să produci un volum decent de mărfuri de nivelul 1 neamplificat. Produce mărfuri de bază nestimulate
Negustorul călător II 2x3 Un Negustor viclean de peste mări: Îți permite să produci un volum decent de mărfuri de nivelul 2 neamplificat. Produce mărfuri rafinate nestimulate
Negustorul călător III 2x3 Un Negustor viclean de peste mări: Îți permite să produci un volum decent de mărfuri de nivelul 3 neamplificat. Produce mărfuri prețioase nestimulate
Cuib de orci 4x2 Un loc confortabil pentru întâlnirea orcilor din împrejurimi: Produce unelte sau orci la fiecare 24 de ore. În funcție de capitol, produce unelte sau orci
Terenurile Orcului strateg 2x4 Un loc unde se adună cei mai inteligenți Orci luptători: Recrutează Orci strategi la fiecare 12 ore. Produce Orci strategi

Clădiri care expiră

Unele recompense din eveniment au o mare putere, însă această putere durează doar un timp limitat. Noi numim aceste tipuri de recompense Clădiri care expiră. Când bonusul acestei clădiri a expirat, clădirea poate rămâne în orașul tău, oferindu-ți totuși un mic beneficiu.

Marile Premii

Acestea sunt clădirile care au fost oferite ca Mari Premii în trecut. Cu ocazia unor evenimente viitoare, unele dintre ele pot fi oferite din nou (de exemplu Aventurile Frăției). Clic pe fiecare clădire pentru a vedea imaginea mărită.

Solstițiul de vară
Rocile lui Venar I 2x4 O formațiune stâncoasă, din monoliți impresionanți și străvechi. Mulți cred că puterea cosmică și spirituală a întregului Elvenar se concentrează în acest loc sacru pe timpul Solstițiului de Vară. Toate popoarele și rasele se adună aici pentru a se închina soarelui și lunii, sărbătorindu-și coexistența pașnică. Oferă cultură
Rocile lui Venar II 3x4 O formațiune stâncoasă, din monoliți impresionanți și străvechi. Mulți cred că puterea cosmică și spirituală a întregului Elvenar se concentrează în acest loc sacru pe timpul Solstițiului de Vară. Elfii cred că Prea-Înalții au lăsat monoliții ca semn al unui trai mai bun. Oferă cultură
Rocile lui Venar III 5x4 O formațiune stâncoasă, din monoliți impresionanți și străvechi. Mulți cred că puterea cosmică și spirituală a întregului Elvenar se concentrează în acest loc sacru pe timpul Solstițiului de Vară. Oamenii cred că vechii zei au smuls stâncile din pământ cu mâinile goale. Oferă cultură

Ninsoarea
Muntele fulgilor de nea 4x2 Muntele fulgilor de nea Oferă cultură și populație
Fulg de nea al castelului 4x3 Reședința Regelui Zăpezilor: aici contraface el zi și noapte planurile pentru a-i domina pe toți. Dacă se plictiseste, sculptează țurțuri. Oferă cultură și populație
Turnul Regelui zăpezilor 4x4 Coroana complicată a castelului Regelui Zăpezilor: mărețul său turn de iarnă, așa cum va arăta tiparul lumii fermecate. Oferă cultură și populație

Ou magic misterios 3x4 Legendele spun că primul ou din Unur s-a coborât din cer. De atunci, oamenii de știință și membrii Cultului Phoenixului tot caută alte ouă magice. Oferă cultură
Ou de Phoenix purpuriu 4x4 Elvenar este mult mai bogat în ouă magice decât a fost vreodată Unur. Lumea spune că unele conțin chiar pui de Phoenix. Oferă cultură și populație
Renașterea Phoenixului 4x5 Când Phoenixul renaște - iarna se termină. Oamenii și Elfii venerează în egală măsură această creatură divină. Oferă cultură și populație

Adunarea turmelor 6x4 Toate animalele se adună atunci când câinele ciobănesc cu două cozi își strânge turma. În ce direcție duce această călătorie? Oferă cultură
Marea licitație 5x5 A venit lume din întreg Elvenarul pentru a participa la licitație, în speranța de a obține cele mai frumoase animale din toate turmele. Oferă cultură
Ferma confortabilă 4x6 Casa celor mai frumoși bivoli, a oilor pufoase și a unui număr foarte mare de porci. Fermierul fermecat este mereu cu ochii pe ei. Oferă cultură și populație

Ciot sferic 4x4 Cea de-a treia cădere a lunii conduce magia sferică în pădurea veche. Rezultatele sunt uimitoare. Oferă cultură
Sălile Sfinte ale lui Eldrasil 4x6 Pur și cu gust de alune. Sălile Sfinte ale lui Eldrasil oferă spațiu pentru un adăpost confortabil. Oferă cultură și populație
Satul lui Eldrasil 5x5 Un sat locuit de noii veniți pufoși. Oferă cultură și populație

Altarul Giganților înghețați 2x2 Un Altar pentru a venera Giganții Ghețarului Oferă cultură
Trolul din ghețar 5x4 O parte din setul Trei Giganți ai Ghețarului Oferă bonusuri pentru cultură și bonusuri de set împreună cu alte Clădiri de set
Scorpia gigantică din ghețar 4x5 Eliberată de sub Ghețarii Elvenarului, această Scorpie antică își caută un alt loc, suficient de rece pentru a fi ocupat. Oferă cultură și populație

Piața cultistului 2x3 O parte din setul Cultul Phoenixului Oferă Cultură, Mărfuri de bază și Bonus de set cu alte Clădiri de set
Venerarea Phoenixului 3x5 O parte din setul Cultul Phoenixului Oferă Populație, Cultură, Mărfuri rafinate și Bonus de set cu alte Clădiri de set
Templul Phoenixului 5x3 O parte din setul Cultul Phoenixului Oferă Cultură, Mărfuri prețioase și Bonus de set cu alte Clădiri de set

Loja VIP 2x2 O parte din setul Woodelvenstock Oferă Cultură, Populație, Monede și Bonus de set cu alte Clădiri de set
Zona Lindworm-ului 3x1 O parte din setul Woodelvenstock Oferă Cultură, Mărfuri (sau Mană) și Bonus de set cu alte Clădiri de set
Scena principală 3x4 O parte din setul Woodelvenstock Oferă Cultură, Populație, Semințe divine și Bonus de set cu alte Clădiri de set

Sanctuarul cornului abundenței 3x3 O parte din setul 1 al Festivalului Recoltei Oferă Cultură, Populație, Mărfuri de bază și Bonus de set cu alte Clădiri de set
Kirit, zeul-nevăstuică al roadei de noapte 5x3 O parte din setul 2 al Festivalului Recoltei Oferă Cultură, Populație, Mărfuri rafinate și Bonus de set cu alte Clădiri de set
Krarak, zeița-pasăre a recoltei soarelui 4x4 O parte din setul 2 al Festivalului Recoltei Oferă Cultură, Populație, Mărfuri prețioase și Bonus de set cu alte Clădiri de set

Magia iernii
Bufnițele de lângă Turnul cu ceas 2x4 O parte din setul Bufnițe polare al Magiei iernii Oferă Populație, Cultură, Monede și Bonus de set cu alte Clădiri de set]
Adăpostul Bufniței polare 5x2 O parte din setul Bufnițe polare al Magiei iernii Oferă Populație, Cultură, Unelte și Bonus de set cu alte Clădiri de set
Fabrica de Crăciun a Moșilor Yeti 3x4 O parte din setul Bufnițe polare al Magiei iernii Oferă Populație, Cultură, Unelte și Bonus de set cu alte Clădiri de set

Carnaval
Taverna bufonului 4x4 O parte din setul Carnavalului Oferă Cultură, Elixir și Bonus de set cu alte Clădiri de set
Fanfara 4x2 O parte din setul Carnavalului Oferă Cultură, Unelte sau Mărfuri prețioase sau Mană sau Semințe divine și Bonus de set cu alte Clădiri de set
Fântâna petrecăreților 3x3 O parte din setul Carnavalului Oferă Cultură, Unelte sau Mărfuri prețioase sau Mană și Bonus de set cu alte Clădiri de set
Banchet 5x3 O parte din setul Carnavalului Oferă Cultură, Unelte și Bonus de set cu alte Clădiri de set
Artificii festive 2x3 O parte din setul Carnavalului Oferă Cultură, Monede și Bonus de set cu alte Clădiri de set

Crab Hotel Deluxe 5x4 Toți vor să rămână la hotelul de 5 stele-pește Oferă cultură și populație
Rechinopalooza 3x4 Cel mai interesant tobogan și piscină pentru scufundări din Unar Oferă cultură, populație și Provizii sau Mărfuri prețioase sau Mană sau Semințe divine
Bar pe plajă 3x3 Cel mai tare bar pe plajă din întreg orașul Oferă cultură
Laguna ascunsă 3x3 O secțiune de plajă ascunsă și accesibilă doar celor inițiați Oferă cultură și Provozii sau Mărfuri prețioase sau Mană
Baywatch 2x3 Turnul de veghe al pazei de coastă Oferă cultură și populație

Seturi de clădiri

Un set de clădiri este compus dintr-un anumit număr de clădiri. Orice clădire de set unică poate aparține doar unui set de clădiri. Construiește-le una lângă cealaltă pentru a le debloca adevăratul potențial! Cu cât construiești mai multe Clădiri de set unice una lângă cealaltă, cu atât mai mare va fi bonusul!

Poți găsi o prezentare generală a tuturor Seturilor de clădiri disponibile pe pagina dedicată.